"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Yükselen Oğlak Burcu

Yükselen Oğlak burcu, ciddi, sabırlı ve planlı bir kişiliğin ortaya çıkmasında etkilidir.

Oğlak’ı yöneten Satürn Yükselen Oğlak’ın da yönetici gezegenidir. Satürn etkisi altındaki kişi, sorumluluklarının farkında olan, disiplinli ve tedbirli bir davranış şekline sahiptir.
Yükselen Oğlak, ciddiyeti ve gerçekçiliği yüzünden kimi zaman melankolik ya da kötümser bir insan olarak da tanınabilir. İnsan ilişkilerindeki serin yaklaşımları ve kuralları bükememesi, katı ve toleransı düşük davranışlarının en temel nedenidir.
Kendi içinde kalarak, kişiliğini korumak ve hedeflerinden uzaklaşmamak isteyen Yükselen Oğlak, utangaç ve çekingen davranışlarda bulunur.
Özellikle erken yaşlarda hissedilen yetersizlik duygusu, daha da içe dönmesinde ve kendine kapanmasında etkendir. Ancak nerede nasıl davranmasını çok iyi bildiği ve kuralların dışına hiç çıkmadığı için, bu yetersizlik duygusunu rahatlıkla kapatmayı becerir.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI