"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Yükselen burç Balık

Ufukta yükselen burç Balık olduğu zaman, Neptün yönetici gezegen olarak ön plana çıkar.

Bu yükselen burç, idealist, aşırı hassas ve duyarlı bir kişiliğin ortaya çıkmasında etkilidir. Neptün etkisi, karakterde Don Kişot kompleksinin doğmasına da neden olabilir. Yükselen Balık genellikle kolay idare edilebilen, uyumlu, romantik ve hayal dünyası gelişkin bir insandır.
Yükselen Balık insanı, kendine ve kararlarına tam anlamıyla güvenemediği için genellikle diğer insanların fikirlerine ihtiyaç duyar. Ama aldığı fikirleri uygulamak konusunda da yeterince etkili değildir.
Hayatın gerçeklerinden uzaklaşarak hayal dünyasında kalmak, günlük gereksinimleri gözardı etmek, tipik Yükselen Balık karakteristikleri arasındadır.
Kendini tam anlamıyla ifade edemeyen Yükselen Balık, oldukça utangaç ve çekingendir. Dikkat çekmemek isteği, sahip olduğu pek çok yeteneğin, hiç kullanılmadan ve geliştirilmeden, atıl kalmasına neden olur.
Etrafındaki insanlara yardım ve hizmet etmek, Yükselen Balık için hem çok önemli hem de çok tatmin edicidir. Ayrıca estetik duyarlılık sahibi olan Yükselen Balık insanı, şiir, müzik ve dans alanında özel becerilere de sahiptir.
Yükselen Balık hem kendisi hem de birlikte olduğu insanlar için büyük ideallere ve yüksek beklentilere sahiptir. Genellikle duygusal alanda mükemmeliyet ihtiyacında olan Yükselen Balık insanı, çoğu zaman hayal kırıklıkları yaşar. Ancak efsanelerde, mitlerde rastlanan aşk ilişkileri beklentisi, ütopyalarla gerçekleri birbirine karıştırmasındaki en temel nedendir.
Su elementinden olan Yükselen Balık, değişken niteliktedir ve hayatın farklılaşan şartlarına kolayca uyum sağlayabilme yeteneğine sahiptir. Yükselen Balık burcunu sembolize eden farklı iki yöne hareket eden balıklar, karakterindeki zor karar verme özelliğini de yansıtır.
Herhangi bir konuda karar almak ve uygulamaya geçmek, gerçekten Yükselen Balık için oldukça zordur. Düşüncelerinden daha çok duyguları ve sezgileri karar aşamasında belirleyiciliğe sahiptir.
X
YAZARIN DİĞER YAZILARI