"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Yükselen Boğa burcu

Yükselen Boğa burcu stabil, cana yakın ve uyumlu bir kişiliğin ortaya çıkmasında önemli rol oynar.

Yükselen Boğa sadık, sevgi dolu ve kalıcılığı seven bir karakterdir. ıyi yiyecekler, iyi cinsellik ve konforlu bir yaşam en temel ihtiyaçları arasındadır. Yükselen burcu Boğa olan kişiler, doğaya düşkündür. Pastoral hayatın içinde olmak, huzurlu bir yaşama sahip olmaları açısından oldukça önemlidir. Yükselen Boğa kişiliği, dışarıdan tetikleninceye kadar oldukça pasif bir yapı sergiler. Harekete geçirildiği takdirde, inatla, başladığı işin sonunu görmeden peşini bırakmaz.

Ufukta yükselen Boğa burcu genellikle ağır ve tedbirli hareket etmeyi tercih eden bir yapıya sahiptir. Fazla risk almayı sevmeyen Boğa Yükselen, değişikliklere karşı dikkatle, kimi zaman da dirençle yaklaşır. Alışkanlıkları oldukça kuvvetlidir ve sabit fikirliliğe de yatkın bir yapısı vardır. Kalıcılık özelliği ve denenmiş yolları tercih etmesi, başladığı her işin sonunu muhakkak getirmesine yardımcıdır. Yükselen burcu Boğa olanlar, kendi yarattıkları düzenin dışına çıkmak, dayatmalara boyun eğmek ve irade dışı değişiklikleri gerçekleştirmek konusunda tutucudurlar.

Duyuları ve algıları oldukça kuvvetli olan Yükselen Boğa, yaşamdaki dünyevi zevklere de düşkündür. Venüs tarafından yönetilen Boğa burcu, ufukta yükselirken, bireye, çekicilik, estetik duyarlılık, konfor ve lüks tutkusu, bedensel hazlara duyulan ihtiras gibi özellikler katar. Pozitif yanıyla Venüs, diplomasi, sosyalizasyon ve nazik davranışların da Yükselen Boğa’da görülmesinde etkilidir. Diğer yandan, tembellik, kendini sahip olduklarıyla özdeşleştirme ve dünyevi, insani zevklerden vazgeçememe de en tipik özellikler arasında görülür.

Yükselen Boğa burcu genellikle sağlam bir bedene sahiptir, ama kolayca da kilo almaya eğilimlidir. Bedensel dayanıklılık, Toprak elementinin en önemli özelliği olarak, Yükselen Boğa burcunda da kendini gösterir. Yaşamdan zevk almayı bilmek de, ayakları yere kuvvetle basan Yükselen Boğa’nın tipik özellikleri arasındadır.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI