Gündem Haberleri

  Yüksekova'da sessiz gecenin ardından yoğun operasyon başladı

  DHA
  09.04.2016 - 12:27 | Son Güncelleme:

  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde belirlenen PKK'lı teröristlerin oluşturduğu barikatlar top atışlarıyla imha edilirken, hendek ve barikatların yoğun olarak bulunduğu mahallelerde sürekli silah sesleri duyuluyor. Güvenlik güçleri bombalı tuzakların ve keskin nişancı teröristlerin bulunduğu binalar ile barikatları top atışı ve bomba ile patlatıyor.

  PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi kazdıkları hendeklerin kapatılması, oluşturulan barikatların kaldırılması için 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı ardından başlatılan 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Müşterek Operasyonu'na bugün de devam edildi.

  Yüksekovada sessiz gecenin ardından yoğun operasyon başladı

  Sessiz geçen gece ardından bu sabahtan itibaren mahalle aralarında belirlenen hedefler top atışlarıyla vuruldu. Zırhlı araçlarla girilen Dize, Kışla, Mezarlık, Orman, Kaniheyder, Cumhuriyet, Göngür ve Esentepe Mahallesi'nde yoğun silah ve çatışma sesleri duyuldu.

  Yüksekovada sessiz gecenin ardından yoğun operasyon başladı

  İlçenin tüm mahallerinde operasyonu sürdüren polis ve askerler bir taraftan da hendek ve barikatları temizlemeye çalışıyor.

  Şu ana kadar 138 PKK'lının etkisiz hale getirildiği, 207 el yapımı patlayıcının imha edildiği Yüksekova'da bugün zaman zaman hava hareketliliği de görüldü.

  Etiketler: Operasyon
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı