HAKKARİ HABERLERİ

Yüksekova'da kütüphaneler haftası kutlandı

DHA
30.03.2017 - 16:27Son Güncelleme :
DHA

Erkan ÇOBANOĞLU / YÜKSEKOVA,(Hakkari)-(DHA)- HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde Kütüphaneler Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Yüksekova Belediyesi Halk Kütüphanesinde organize edilen programa İlçe Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı,İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Uslu ve kurum amirlerinin katıldı. Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Etkinlikte konuşan Kaymakam Kaşıkçı, eskiden kendilerine okulda verilen ödevlerin araştırılması için ilk gidilen yerin kütüphane olduğunu söyledi. Fakat şuanda internet çağında girdiğimizi anlatan Kaymakam Kaşıkçı, şuanda önümüzde hazır birçok bilginin olduğunu söyledi.

Kaymakam Kaşıkçı, "Önceden birkaç günde yapacağınız işi şimdi birkaç dakikada yapıyorsunuz. Böyle bir bilgi çağındayız. Bu gelişim ve dönüşüm sürecinde kitabın yerini hiçbir şey dolduramadı. Okumanın yerini hiçbir şey doldurmadı, doldurma imkanı da yok. Son yıllardaki teknoloji insanoğlunun hayatını kolaylaştırdı" diye konuştu. Program, resim sergisinin gezilmesinin ardından kitap okumada başarı gösteren öğrencilere ödül verilmesiyle son buldu.FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden Yüksekova'da kütüphaneler haftası kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 16 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yüksekova'da kütüphaneler haftası kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı