HAKKARİ HABERLERİ

Yüksekova'da güzel Kuran ve ezan okuma yarışması

DHA
27.04.2017 - 13:15Son Güncelleme :
DHA

Yaşar KAPLAN-Erkan ÇOBANOĞLU/YÜKSEKOVA(Hakkari),(DHA) -HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde imamlar arasında güzel ezan, güzel Kuran-ı Kerim okuma ve hutbe sunumu  yarışması yapıldı.

Merkez İhsaniye Camii'nde düzenlenen yarışmaya Yüksekova Müftüsü Mehmet Korkut, merkez ve köydeki camilerdeki imamlar katıldı. Yarışma öncesi açıklama yapan Yüksekova Müftüsü Mehmet Korkut," Çok mübarek günlerin içerisindeyiz. Recep ayının sonunada geldik. Şaban ayına giriyoruz. İnşallah Ramazan ayına da ulaşmış olacağız. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yapmış olduğu bu program çerçevevsinde bu yarışma düzenlendi. İl birincisi seçilecek. Daha sonra bölge birincisi ve bu seçilen bölge birincisi Türkiye geneli yarışmaya katılacak.

Yarışma sonucunda güzel ezan okumada Ersin İlhan, Kuran okumada Emrah Keskin, hafızlardan İshak Çiftçi ve hutbede ise Ersin Yakut birinci oldu. Birinciler müftülük tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

 FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden Yüksekova'da güzel Kuran ve ezan okuma yarışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 13 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yüksekova'da güzel Kuran ve ezan okuma yarışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı