VAN HABERLERİ

Yüksekova'da 3 PKK'lı öldürüldü

DHA
27.03.2016 - 15:22Son Güncelleme :

Yüksekova'da 3 PKK'lı öldürüldü

Yüksekovada 3 PKKlı öldürüldü
DHA

VAN, (DHA) - HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği, 8 el yapımı patlayıcının imha edildiği, çok sayıda silah ve mühimmatın da ele geçirildiği açıklandı.
Genelkurmay Başkanlığı, Yüksekova'da dün etkisiz hale getirilen ve imha edilen patlayıcılarla ilgili açıklama yaptı. Dünkülerle birlikte etkisiz hale getirilen PKK'lı sayısının 79'a imha edilen patlayıcı sayısının ise 71'e çıktığını bildirdi. Açaklamada, şöyle denildi:
"Hakkâri / Yüksekova’da devam eden operasyonda; üç bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 79’dur.), sekiz el yapımı patlayıcı imha edilmiş, (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 71’dir) bir adet LAW, bir adet el bombası, üç Kaleşnikof piyade tüfeği, 13 şarjör ve 390 fişeği, bir adet av tüfeği, bir anti tank roketi, muhtelif yaşam ve tıbbi malzeme ele geçirilmiştir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Yüksekova'da 3 PKK'lı öldürüldü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 15 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yüksekova'da 3 PKK'lı öldürüldü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı