Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Yüksekova ve Mersin'de olaylar çıktı

  30 Kasım 2009 - 12:51Son Güncelleme : 30 Kasım 2009 - 16:39

  PKK'nın 31'nci kuruluş yıl dönümü ve Öcalan'ın hapishane şartlarını protesto için PKK yandaşları yurdun bir çok yerinde olaylar çıkardı... Dün Mersin'de karakola saldıran grup, İstanbul'da otobüs yakıp polise saldırdı... Şırnak'ta sokakları ateşe veren PKK yandaşları bugün ise Hakkari'de toplanarak sokaklara barikat kurdu... Grubun dağılması için polisler sürekli uyarı yaptı ancak PKK yandaşları bunu dinlemedi... Polis göstericilere gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale etti... Mersin'de yaklaşık 200 kişilik terör örgütü yandaşı grup, bugün yine aynı karakola molotof ve havafişekler attı..

  MERSİN'DE YİNE AYNI KARAKOLA SALDIRDILAR - WEB TV

  MERSİN SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

     HAKKARİ KARIŞTI - WEB TV

  HAKKARİ'DEKİ OLAYLARDAN FOTOĞRAFLAR

  DİYARBAKIR'DA OLAYLI AKŞAM

  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yaklaşık 30 kişilik bir grup, teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın cezaevi koşullarının iyileştirilmesini isteyerek yasadışı gösteri yaptı. Sokaklarda ateş yakıp, barikat kuran ve kendilerine taş atan göstericilere, polis gözyaşartıcı bombayla müdahale etti.

  Bugün sabah saatlerinde Cengiz Topel Caddesi'nde toplanan kalabalık, terör örgütü PKK'nın kuruluş yıldönümü ve terörisbaşı Abdullah Öcalan'ın cezaevi koşullarına dikkat çekmek amacıyla çarşı merkezinde gösteri yapmaya başladı. Ateş yakıp sloganlar atan ve yollara barikat kuran 30 kişinin dağılması için polis uyarılar yaptı. Uyarılara rağmen dağılmayan göstericiler polise taşla karşılık verdi. Bunun üzerine polis, göstericelere gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale etti. Çıkan olaylarda bazı bankaların camları da göstericiler tarafından atılan taşlarla kırıldı.

  Bu arada bayramın dördüncü günü olması nedeniyle kent merkezinde açık olan bazı işyerleri de çıkan olaylar yüzünden kepenklerini kapatmak zorunda kaldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı ilçede olaylar ara sokaklarda devam etti.

  MERSİN'DE BUGÜN DE GERGİNLİK ÇIKTI

  Bugün saat 14.00 sıralarında Mersin'de yine aynı semtte, ara sokaklarda biraraya gelen 200 gösterici sloganlar atarak Siteler Polis Merkezi'ne doğru yürüyüşe geçti. Polis, yasadışı gösteri yapan grubu dağılmaları yönünde uyardı. Polisler, uyarılara rağmen dağılmayan kalabalığa panzerlerle müdahale etti. Gün boyunca ara sokaklarda polisle, aralarında çocukların da bulunduğu göstericiler arasında kovalamacalar yaşandı. Polis, özellikle Siteler Polis Merkezi çevresinde güvenlik önlemleri üst seviyede tutmaya devam ediyor.


   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 126 Yorum }
  • vaat siyah 30.11.2009 14:41:12
   yaşasın izmir im.etkiye tepkiyi anında veriyoruz.yaşasın izmir halkı
  • Hakan Xanadu 30.11.2009 14:37:17
   Bunlarmi toplumsal Baris istiyorlar simdi?
  • muharrem kılıç 30.11.2009 14:37:10
   EY TÜRK POLİSİ NEREDESİN,KIZILAYDAKİ MEMUR EGLEMİNDE YERE DÜŞEN BAYAN ÖGRETMENİ TEKMELEYEN POLİS,25 YILLIK ÖGRETMENİN KAFASINA TAHTA JOPLA VURAN POLİS,LOKANTADA EŞİYLE YEMEK YİYEN VATANDAŞI TOKATLAYAN POLİS,VATANDAŞIN VERGİLERİYLE DONATILAN POLİS KİM DÜŞÜRDÜ SENİ BU ACZE. NEREDESİN....
  • fikret bozyurt 30.11.2009 14:36:06
   devlet uyuyor polis izliyor. iş istemek için sokakta eylem yapsak 3 gun dayak yıyoruzz. devletın polısıne taş atmak suç olmaktan çıktı. taş atana ekmek atıyo devletım. yazıklar olsun. verdıgım vergıler haram olsunn...
  • efe turk 30.11.2009 14:34:56
   yuzyillarca dunyaya hukmetmis turklerin dustugu duruma bak ama suc bizde
  • Mesut Sarp 30.11.2009 14:28:03
   Polisin gücü ögrencilere filan yetiyo !...
  Sayfa Başı
  Haberlerkandıraistanbulda sonbaharsonbaharda istanbulkurbanbayramisonbahar gezilecek yerMaşukiyeAfrika