Gündem Haberleri

  Yüksek sesli müzik yasağı

  Hürriyet Haber
  13.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Turizm Bakanı İbrahim Gürdal, turistik yörelerdeki gürültünün ülke turizmini ve tanıtımını olumsuz etkilediğini belirterek, turistik işletmeleri, yüksek sesli müzik yayını yapmamaları için uyardı.

  Bakan Gürdal, geçtiğimiz yıllarda alınan önlemlerle yüksek sesli müzik yayınının asgariye indirildiğini, ancak tamamen ortadan kaldırılamadığını kaydetti. Özellikle turistik belgeli konaklama tesisleri bünyesindeki gazino, diskotek, bar, kafe, lokanta, çay bahçesi gibi birimlerle bunlardan müstakil belgelendirilen tesislerde yapılan yemek müziği veya eğlenceye dönük müzik yayınlarının çok yüksek sesle verildiğini belirten Gürdal, şunları kaydetti:

  ‘‘Bu müziğin insanların masada birbirleriyle konuşmalarını engelleyecek düzeyde olduğu, hatta çevredeki konutları da rahatsız edici boyutlara ulaştığı yolunda şikayetler bakanlığımıza ulaşıyor. Yüksek sesle müzik yayını yaparak müşterilere ve çevreye rahatsızlık veren işletmeler hakkında işlem yapılacak. Bunu bütün valiliklerimize bir genelge ile de bildirdik.’’


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı