ESKİŞEHİR HABERLERİ

"Yüksek katma değerli ve ileri teknoloji alanları gelişmeli"

AA / Deniz Açık
12.12.2014 - 14:11Son Güncelleme :

- Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir: "Yüksek katma değerli ve ileri teknolojiye dayanan alanlarda gelişmeye açık olmalıyız"

YEREL HABERLER ESKİŞEHİR

AA / Deniz Açık

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, yüksek katma değerli ve ileri teknolojiye dayanan alanlarda gelişmeye açık olunması gerektiğini bildirdi.

Özaydemir, yaptığı açıklamada, Eskişehir'in havacılık raylı sistemlere, beyaz eşyadan gıda sanayisine, makine sanayisinden seramik sanayisine kadar birçok alanda Türkiye'nin önde gelen sanayi merkezi konumunda olduğunu kaydetti.

Kent sanayisinin her geçen gün yüksek katma değerli ve ileri teknolojiye dayanan alanlarda geliştiğini ifade eden Özaydemir, şöyle konuştu:

"Kurduğumuz Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi akademisyenler ve sanayicileri bir araya getirerek ortak projelerin oluşturulmasına fırsat verdi. Bu bölge sanayicilerimiz ve üniversite hocalarımızın çalışmalarıyla bugüne kadar birçok Ar-Ge çalışması, patent, alınmasına ve ileri teknoloji ihracatı yapılmasına olanak sağladı. Devletimizin de bu alanlarda çalışma yapanlara vereceği desteği artırmasını istiyoruz. Geleneksel sanayiyi bilişim ve bilgisayar sistemleriyle birbirine bağlanarak, daha teknolojik üretimle rekabetçiliği artırmak için çalışan AB ülkeleri, 'endüstri 4.0' kavramıyla konuyu gündemine aldı. Uzun zamandır üzerinde durulan 'Endüstriyel Simbiyoz' ile farklı firmaların ve sanayi kuruluşlarının bir araya getirilmesi hedefleniyor. Böylece rekabet gücünü artıracak uzun süreçli ortaklıklar kurulması ve dayanışma içinde çalışması bu kavramla açıklanmaktadır. Yüksek katma değerli ve ileri teknolojiye dayanan alanlarda gelişmeye açık olmalıyız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Eskişehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Eskişehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde "Yüksek katma değerli ve ileri teknoloji alanları gelişmeli" haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı