« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yücel Kop'un tecrübesi yok

Çankırı Gençlik Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, eski milli atlet Süreyya Ayhan'ın ömür boyu müsabakalardan men cezası almasıyla ilgili “Kendi sonunu kendi hazırladı” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Çankırı'da Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı Kamp Eğitim Merkezi'nin Judo ve Kuraş Federasyonu'na devri konusunda Çankırı Gençlik Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız ile Judo ve Kuraş Federasyonu Başkanı Fatih Uysal bir araya geldi.

Toplantıda konuşan federasyon başkanı Uysal, kamp eğitim merkezinin 10 yıllığına federasyonlarına kiralanacağını belirterek, sporcuların bundan sonra burada kamp yapacağını söyledi.

İşletmesi daha önce Çankırı Gençlik Spor İl Müdürlüğüne ait olan kamp eğitim merkezinin federasyona devrinden sonra da aynı şekilde çalışmaların devam edeceğini söyleyen il müdürü Yıldız, merkezin Çankırılılara hizmet vermeye devam edeceğini bildirdi.

SÜREYYA AYHAN

Bir gazetecinin, Çankırılı atlet Süreyya Ayhan'ın ömür boyu müsabakalardan men edilmesine ilişkin sorusu üzerine Yıldız, “Bir Çankırılı olarak Süreyya Ayhan'ın sporculuğunu biz hep takdir ettik. Onun sporculuğunu gençlerimize örnek gösterdik. Çok önemli başarılara imza attı. Ama yaptıkları ile Süreyya Ayhan, kendi sonunu kendi hazırladı” dedi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü olarak Süreyya Ayhan'ı daha iyi yerlere taşımak için ona hep sahip çıktıklarını anlatan Yıldız, “Genel Müdürlüğümüz Süreyya'ya hep sahip çıktı. Daha iyi bir antrenör önerdi. Daha iyi bir çalıştırıcıyla çalışması için mücadele etti. Ama Süreyya, ısrarla Yücel Kop'u tercih etti. Yücel Kop bir şampiyonu hazırlayacak ne tecrübeye ne de bilgi birikimine sahip değil” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz