« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yücel Kop: 5 yıldızlı otellerde kamp istemedik

Milli atlet Süreyya Ayhan Kop'un eşi ve antrenörü Yücel Kop, kamp giderlerinin 68 bin dolar tuttuğunu ve 3 yıldır devam eden bu uygulamanın zaruri ve zorunlu olduğunu iddia etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yücel Kop, yaptığı yazılı açıklamada, basında kamp giderlerinin abartıldığını savunarak, söz konusu kamp uygulamasının eski federasyon başkanı Mehmet Yurdadön döneminde başladığını ve bu giderlerin zaruri olduğunu ifade etti.

Kop, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Dünyada bütün performans sporcuları bizim için söz konusu olan masrafların kat be kat fazlasını harcayarak büyük şampiyonalara hazırlanmaktadırlar. Biz, diğer başarılı sporcular gibi 5 yıldızlı otellerde kamp istemedik. Sadece devletimizin bize vermiş olduğu kişi başına günlük 85 dolar ile en ekonomik şekilde şampiyonaya nasıl hazırlanabiliriz hesabı yaparak kamp programı yaptık.

Bahse konu olan kampımız Mehmet Yurdadön federasyonu döneminde başlamış ve 2 yıl boyunca hiç problem yaşanmaksızın mümkün olan en iyi şekilde gerçekleştirilmiştir. Son bir yılda kendi imkanlarımızla aynı program devam ettirilmiştir. Bu giderler zaruri ve zorunlu giderlerdir. Çünkü ABD'nin Albuquerque kentinde günde 3 antrenman yaptığımızdan dolayı, antrenman yerleri farklı ve birbirlerine uzak olmaları nedeniyle araç kiralanması zorunluluk arz etmektedir. Almanya'da ise antrenmanlar sürekli pistte yapıldığından dolayı araca fazla ihtiyaç duyulmamaktadır. Daha önceki ABD kamplarımızda da aynı şeyler istenmiş ve program aynen uygulanmıştır.

2007 yılında hedeflenen yarışmalar Dünya Şampiyonası öncesi 2 golden league, şampiyona ve sonrasında ise 3 golden league olmak üzere toplam 6 yarış, programımız içinde yer almaktadır."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler