Gündem Haberleri

GÜNDEM

  YSK’dan eleştirilere suç duyurusu

  ANKARA
  03.05.2017 - 21:49 | Son Güncelleme:

  YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) 16 Nisan’daki referandum sonrası kurula yönelik eleştiriler için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacak.

  YSK’nın açıklamasında, isim verilmeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kurul’a yönelik sert sözleri de anımsatıldı. Açıklamada özetle şu örnekler verildi:

  “Değişik tarihlerde yapılan açıklamalarda, “...Nohut kadar akıl varsa seçim maddelerini anlar...”, “...Sandıklarda oy hırsızlığı olmadı, kimsenin oyu çalınmadı ama geriye dönüp bir baktık ki Yüksek Seçim Kurulu çalınmış...”, “...onlarda vicdan olmadığı için, onlar ahlak yoksunu oldukları...”, “...yasalara aykırı karar verenlere bizim hukukumuzda çete denir...”, “... orada oturan karar veren on tane yargıç, yargıç değil Yüksek Seçim Kurulu’nun çetesini oluşturmaktadır...”, “...siyasi otoritenin önünde eğilen ve talimatla hareket eden kişiye hakim denmez, onlar olsa olsa toplumun en zavallı kişileridir...”, “...gerdan kıran adama yargıç mı denir...” benzeri ifadelerle; eleştiri ve tahammül sınırlarını aşan, suç teşkil eden, YSK Başkan ve üyelerini hedef gösteren açıklamalar nedeniyle ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulması kararlaştırılmıştır.”

  Etiketler: gazetehaberleri
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı