Gündem Haberleri

  YSK referandum için toplandı

  A.A
  17.10.2007 - 09:44 | Son Güncelleme:

  Yüksek Seçim Kurulu(YSK), 21 Ekim referandumunun ertelenip ertelenmemesini görüşmek üzere toplandı.

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Muammer Aydın, 21 Ekim'de yapılacak halk oylamasının ertelenip ertelenmeyeceğine yapacakları toplantının ardından karar vereceklerini bildirdi. Halk oylamasına sunulacak anayasa değişikliği paketinden 11. Cumhurbaşkanının seçimine ilişkin geçici 2 maddenin çıkarılmasını öngören yasanın TBMM'den geçtiği ve Resmi Gazete'de yayımlandığının hatırlatılması üzerine Aydın, “Tamam, o zaman bir karar vereceğiz demektir” dedi.

  Aydın, konuya ilişkin toplantının bugün saat 13.00'te yapılacağını, kararın da büyük ihtimalle bugün açıklanacağını söyledi.

  “İKİ İHTİMALDEN BİRİSİ”

  “Dün halk oylamasının erteleneceği yönünde sinyaller vermiştiniz” diyen bir gazeteciye Aydın, “Öyle bir sinyal vermedim. Öyle yorumlanmış. Ben iki ihtimal söyledim. Zaten ya pazar günü devam edip oylama yapılacak ya da yeni bir takvim yapılacak. İki ihtimalden birisi zaten” yanıtını verdi.

  Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in konuya ilişkin dün yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine de Aydın, “O kendi görüşü. Kurul kararını görünce biz de kendi görüşümüzü söylemiş oluruz. Kurul, kararını bekleyeceğiz” dedi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı