ANKARA HABERLERİ

YSK Başkanı ve üyeleri hakkında Yargıtay'a suç duyurusu

DHA
26.04.2017 - 12:01Son Güncelleme :
YSK Başkanı ve üyeleri hakkında Yargıtaya suç duyurusu
DHA

Tahsin GÜNER-Muhammet BAYRAM-Mustafa TURAPOĞLU / ANKARA, (DHA) - ANKARA'da Mimarlar Odası Şubesi öncülüğünde bir grup, 16 Nisan günü yapılan anayasa değişikliği referandumunda, mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılmasına ilişkin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven ve üyeleri hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı önünde toplanan grup adına açıklamayı Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş yaptı. YSK Başkanı Güven ve üyeleri hakkında Yargıtay'a suç duyurusunda bulunmak üzere bir araya geldikleri söyleyen Karakuş, "Çünkü, adil olmayan bir süreçle karşı karşıya kaldık ve adaletsiz bir sürecin sonucunda 'hayır' oyları yüksek olduğu halde geçersiz tercih mührü ve 'evet' mührü olan oyların sayılması ve son dakika sayımlar başlandığında çıkan kararla birlikte aslında Türkiye'de ki adalet sistemine müdahale etmiştir, suç işlemiştir YSK üyeleri. Bu nedenle suç duyurusunda bulunacağız. Adalet arıyoruz, Türkiye'de olmayan, kaybettiğimiz adaleti bugün yine hukuk yoluyla aramaya devam ediyoruz. Buradan çıkacak bütün sonuçlara göre de bu adalet arayışımız uluslararası boyutlara kadar taşınacak. Ne Türkiye ne de Türkiye'de ki halk bunu hak ediyor. Bu duruma getiren yöneticilerin gerçekten süreçten uzaklaşmaları, ayrılmaları gerekiyor" diye konuştu. 
Yapılan açıklamanın ardından grup üyeleri, şikayet dilekçelerini Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim etti. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden YSK Başkanı ve üyeleri hakkında Yargıtay'a suç duyurusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 12 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YSK Başkanı ve üyeleri hakkında Yargıtay'a suç duyurusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı