ŞIRNAK HABERLERİ

YPG Ve Ypj’lilerin Cenazeleri Cizre’de Defnedildi

IHA
14.07.2015 - 11:46Son Güncelleme :

SURİYE’DE ROJAVA’NIN SİLUS KASABASINDA IŞİD ÇETELERİ İLE GİRDİKLERİ ÇATIŞMADA HAYATINI KAYBEDEN 8 YPG’LİDEN ZERDEŞT AVESTA KOD ADLI MAHSUM SEÇEN VE RÜSTEM CUDİ KOD ADLI HÜSEYİN GÖKALP İLE YPJ’Lİ MEZRA BOTAN KOD ADLI FATMA DALMIŞ’IN CENAZELERİ CİZRE’DE DEFNEDİLDİ.

IHA

Suriye’de Rojava’nın Silus kasabasında IŞİD çeteleri ile girdikleri çatışmada hayatını kaybeden 8 YPG’liden Zerdeşt Avesta kod adlı Mahsum Seçen ve Rüstem Cudi kod adlı Hüseyin Gökalp ile YPJ’li Mezra Botan kod adlı Fatma Dalmış’ın cenazeleri Cizre’de defnedildi.
Rojova bölgesinde bulunan Silus kasabasına bağlı köylerde 6 Temmuz’da YPG ve IŞİD çeteleri arasında çıkan çatışmada hayatını kaybeden YPG’li Zerdeşt Avesta kod adlı Mahsum Seçen ve Rüstem Cudi kod adlı Hüseyin Gökalp ile YPJ’li, Mezra Botan kod adlı Fatma Dalmış’ın cenazeleri Cizre’de asri mezarlığına defnedildi.
YPG ve YPJ’lilerin cenazeleri Habur Sınır Kapısı’nda aileleri tarafından teslim alınıp cenaze arabası ile Cizre’ye getirildi. Cenazeleri Konak Mahallesi Köprübaşı mevkiinde bekleyen kalabalık kitle tarafından slogan, alkış ve zılgıtlarla karşıladı. Buradaki kitlesel karşılamanın ardından YPJ’li Beritan Zilan Kod adlı Devlet Turan Şırnak’a, YPJ’li Tekoşin Nüda kod adlı Necla Yilmaz Batman’a, YPJ’li Beritan Gabar Ayşe Kaçar Siirt’e, YPG’li Dilşer Botan kod adlı İsmail Ataman ile Şengal’de IŞİD çeteleri ile yaşanan çatışmada 28 Eylül 2014 tarihinde hayatını kaybeden PKK’lı Agir Kato kod adlı Sadi Özek’in cenazesi defnedilmek üzere Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine gönderilirken, YPG’li Rüstem Cudi kod adlı Hüseyin Gökalp ile YPJ’li Mezra Botan kod adlı Fatma Dalmış’ın cenazesi de Nusaybin Caddesi’nde duran grup tarafından omuzlara alınarak sloganlar eşliğinde asri mezarlığına getirildi. Kürtçe ağıtların yakıldığı cenaze töreninde okunan duaların ardından cenazeler defnedildi.
Cenazelerin defnedilmesinin ardından aynı olayda ölen YPG’li Zerdeşt Avesta kod adlı Mahsum Seçen’in cenazesi Cizre’ye bağlı Düzova köyünde sloganlar eşliğinde defnedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şırnak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şırnak ilinden YPG Ve Ypj’lilerin Cenazeleri Cizre’de Defnedildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça YPG Ve Ypj’lilerin Cenazeleri Cizre’de Defnedildi haberi güncellenecektir.

ŞIRNAK NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  06:48
 • Öğle
  12:30
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı