YOZGAT HABERLERİ

Yozgat'ta zabıtadan dilenci operasyonu

DHA
28.04.2017 - 16:26Son Güncelleme :
DHA

YOZGAT, (DHA)- YOZGAT Belediyesi Zabıta ekipleri, şehir merkezinde dilencilik yapanlara yönelik operasyon düzenledi. Dilenciler yapılan işlemlerin ardından geldikleri il ve ilçelere gönderildi.
Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürü Musa Baran, son günlerde kente dışarıdan gelip, Suriyeli kılığında, çocuklara dilencilik yaptırıldığını söyledi. Hırsızlık gibi durumlarla da karşılaştıklarını ifade eden Baran, yakaladıkları dilencileri polisle işbirliği halinde, geldikleri illere gönderdiklerini belirterek, "Yakaladığımız dilenciler, Kırşehir'den, Çanakkale'den, Kırklareli'nden geldiklerini söylüyorlar. Güvenilir insanlar değiller, halkın dikkatli olması gerekiyor. Halkımızın duyarlı olmasını bekliyoruz. Bu kişilere ne evlerini kiraya versinler ne de boş arsalara konaklamalarına müsaade etsinler. Bunlar sonuçta konup göçen kişiler ne oldukları kimlikleri belirlenemeyen kişiler. Bu konuda emniyetinde bilgisi var. Bu durumlarda 155 emniyet ve 153 zabıtayı ararlarsa biz gereğini anında yapıyoruz. Vatandaşın mağdur olmaması için onları uyarıyoruz" dedi.
Yakalanan dilencilerden 15 yaşından küçük olanlara kanunen hiçbir şey yapamadıklarını aktaran Baran, “Ama yaşı büyük dilencileri gördüğümüzde kimlik tespitlerini yapıyoruz daha sonra gereğini yapıyoruz ve geldikleri yere gönderiyoruz. Ciddi bir şekilde takipteyiz emniyetle birlikte yaşı küçük çocukların kanunen de dışarıda çalıştırılmasına müsaade edilmiyor. Onların ailelerine ulaşıyoruz, ulaşırsak problemi aileleriyle çözmeye çalışıyoruz ama kesinlikle cezai işlem uygulayamıyoruzö diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yozgat'ta zabıtadan dilenci operasyonu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yozgat'ta zabıtadan dilenci operasyonu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı