YOZGAT HABERLERİ

Yozgat’ta tarihi çarşıda restorasyon başlıyor

DHA
31.03.2017 - 14:39Son Güncelleme :
DHA

YOZGAT, (DHA)- YOZGAT Belediyesi tarafından hazırlanan tarihi çarşı restorasyon projesi kapsamında Tol Çarşı restorasyon inşaatına başlanacak.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, yapılan çalışmalar sonucunda, yok edilen tarihi dokunun yeniden canlanacağını söyledi. Başkan Arslan, “Yozgat’ta, geçmişin izlerini takip etmeye ve yaşatmaya devam ediyoruz. Biliyoruz ki, geçmişe sahip çıkmayanın geleceği olmaz. Tol Çarşıda yok edilen tarih yeniden canlanacak. Bir mezbelelikten, çok güzel bir tarihi çarşı ortaya çıkacak. Bu proje ile bir sözümüzün daha gereğini yerine getirdik. Restorasyon ihalemizi yaptık. Esnafımızı mağdur etmeden geçici iş yerlerine taşımaya başladık. 01 Nisan'da, yarın restorasyon inşaatımız başlayacak ve Yozgat, inşallah yıl sonunda muhteşem bir tarihi çarşıyla tanışacak. Yozgat yaşanabilir, imrenilen bir şehir olacak” dedi.

Restorasyon alanında faaliyet gösteren çarşı esnafının geçici olarak hazırlanan işyerlerine taşınmaları sürerken, restorasyon çalışmalarının Aralık ayında tamamlanması bekleniyor.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yozgat’ta tarihi çarşıda restorasyon başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 14 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yozgat’ta tarihi çarşıda restorasyon başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı