YOZGAT HABERLERİ

Yozgat’ta, ‘Şiir Kokulu Sokak’ Yazar Abbas Sayar Sokağı

DHA
21.04.2017 - 16:03Son Güncelleme :
DHA

YOZGAT, (DHA)- YOZGAT Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nün bulunduğu Yazar Abbas Sayar Sokağı'nda, ‘Şiir Kokulu Sokak’ sloganıyla düzenleme çalışması yaptı. Sokakta, 25 ünlü şairin şiirleri hazırlanan panolara yazıldı.
Yozgat Belediyesi tarafından, şehir merkezinde, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü binasının yer aldığı Yazar Abbas Sayar Sokağı’nda, düzenleme çalışmaları yapıldı. Sokak üzerinde bulunan baraka şeklindeki dükkanlar yıkılarak yenilendi. Çam fidanlarının dikildiği Yazar Abbas Sayar Sokağı’nda, kaldırımlar yenilenerek hazırlanan panolara, 25 tanınmış şairin şiirleri yazılarak sokaktan geçenlerin ve dinlenmek amacıyla oturanların ilgisine sunuldu.Belediye Başkanı Kazım Arslan, bakımsız durumda olan sokağın güzel bir görünüme kavuştuğunu söyledi. Başkan Arslan, “Bu  sokakta, Türk Edebiyatının değişik safhalarında örnek oluşturmuş şairlerimizin şiirleri var. 25 tane şairin 25 tane şiiri var. Bu sayıyı artıracağız başka sokaklara da taşıyacağız ama öncelikli olarak burası. Yozgatlı, ödüllü yazar Abbas Sayar’ın ismini taşıyan sokak. Biz burada şiiri yaşatıp şiir kokulu sokak tanımlaması yaptık. Bu sokakta şiir var sloganıyla insanlarımızı şiire davet ediyoruz. Burası üniversite öğrencilerinin ve gençlerin yoğun olarak kullandığı bir sokak. İstedik ki kültür olayına, şiire ve edebiyata dikkat çekelim. İnsanlar şiiri hatırlasın ve şiiri okusun. Şehir maddi yapılardan oluşan bir unsur değildir. Şiirin manevi tarafı vardır. Bu ruhu yaşatmamız lazım. Bu da kültürle, sanatla, edebiyatla, şiirle olur. Biz de belediye olarak şiiri hatırlatmak için böyle bir çalışma yaptık” dedi.
Belediye Bakanı kazım Arslan, Yozgat şehir merkezinde yapılan düzenleme çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ve Yozgat’ı güzel bir görünüme kavuşturmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını sözlerine ekledi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yozgat’ta, ‘Şiir Kokulu Sokak’ Yazar Abbas Sayar Sokağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Nisan 2017 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yozgat’ta, ‘Şiir Kokulu Sokak’ Yazar Abbas Sayar Sokağı haberi güncellenecektir.

YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ

10 Ekim 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:16
 • Guneş
  06:39
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:17
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı