YOZGAT HABERLERİ

Yozgat’ta Kütüphane Haftası kutlamaları başladı

DHA
27.03.2017 - 15:14Son Güncelleme :
DHA

YOZGAT,(DHA)- YOZGAT’ta, 53’üncü Kütüphane Haftası kutlamaları, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü kitap sergisi açılışıyla başladı. İl Halk Kütüphanesinden en çok kitap okuyanlar ödüllendirildi.

Kütüphane Haftası açılış programına katılan Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, kitapların insanlara yaşamayı öğretmeye çalıştığını belirtti. Yaşamayı öğretmek için kitapların bir kenarda beklediğini aktaran Çakır, “Bize yaşamayı okullar öğretmeye çalışıyor, üniversiteler öğretmeye çalışıyor. Ama öğrenebiliyor muyuz. Gün boyu geçirdiğimiz trafik kazaları, taraf olduğumuz kavgalar, savaşlar bu hayatı çok iyi yaşayamadığımızı açıkça gösteriyor. Barış içerisinde güzelce yaşayamadığımızı ne yazık ki yüzümüze her gün televizyon haberlerinde vuruluyor” dedi.

Konuşmaların ardından, sergi açılışına katılanlara, 1923 yılından beri hizmet veren İl Halk Kütüphanesi hakkında bilgiler aktarıldı. Daha sonra, en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yozgat’ta Kütüphane Haftası kutlamaları başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 15 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yozgat’ta Kütüphane Haftası kutlamaları başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı