YOZGAT HABERLERİ

Yozgat TSO'da seçim takvimi belirlendi, Çelik 'adayım' dedi

DHA
31.07.2017 - 10:45Son Güncelleme :
DHA

YOZGAT, (DHA)- TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği'nin belirlediği takvim çerçevesinde Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat'ta da seçimler Ekim veya Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Yozgat'ta Mobilya işletmesi sahipliğini yürüten Sinan Çelik, Ticaret ve Sanayi Odası için adaylığını açıklayan ilk isim oldu. TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Çelik, son iki yıldır da Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığını sürdürüyor.
EKİP OLARAK TALİBİZ
Çelik,  Dürüst, şeffaf, katılımcı bir yönetim anlayışı içerisinde olacaklarını ifade ederek, TSO yönetimine ekip arkadaşları ile birlikte talip olduklarını söyledi. Çelik, “TSO üyelerinin, işadamların, yatırımcıların hakkını koruyan, gerek siyasi, gerek yerel yönetimlerle gerekse bürokratlarla arasında çıkacak sorunların çözümünde hızlı blir yol izleyeceğiz" dedi.
Geçmişi eleştirmek yerine gelecek planlaması üzerinde duracaklarını  kaydeden Çelik, “Bizim çıkış noktamız hizmet etmek. Bu noktada başkanlık sıfatından çok TSO'ya ve Yozgat'a verebileceğimiz katkılar üzerinde duruyoruz. Ben değil biz diyerek bütünsel bir yönetim anlayışı ile hareket edeceğiz. Komitelerimizle, oluşturacağımız komisyonlarla aktif bir TSO  öne çıkacağızö diye konuştu.
Yozgat'ta en büyük problemin yön göstericilik ve planlayıcı bir yapının olmadığını söyleyen Çelik, birlikteliği sağlayacak bir yapı ile ortaya çıkan bu eksikliği gidereceklerini kaydetti.
DERDİMİZ YOZGAT
Çıktıkları yolun kutsal olduğunun altını çizen Çelik, geçmişi eleştirmeye, dizimizi dövmeye, vahları, tühleri anlatmaya yada bahane üretmeye gelmeyeceklerini  vurguladı. Hiçbir bahanenin arkasına sığınmayacaklarına belirten Çelik, “Çözümler üretmeye, ticaretin ufkunu açmaya geliyoruz. İddiamız, samimiyetimiz, idealimiz de doğru tespit ve piyasa şartlarında, Yozgat'ın haklı payını alması için çalışmalar yapacağız.  Bilgimizi, birikimimizi, ekibimizle birlikte ekonomiye katkı sağlamak için harcayacağız. Ülkemizi ve dünya piyasalarındaki gelişmeleri teorik ve pratik olarak en randımanlı, en anlaşılır, en ulaşılır, en makul ve mantıklı şekilde ticaret erbabını bilgilendirip bunu kazanca çevirmek temel amacımız olacakö ifadelerini kullandı.
SORUMLULUĞUN FARKINDAYIZ
İstanbul, Ankara ve Kayseri gibi büyükşehirlerde ticaret yaptığını hatırlatan Çelik, Yozgat'ın temel sorunu olan üretimin öne çıkmasını amaçladıklarını kaydetti. TSO adaylığın için uzun süredir çalışma ve toplantılar yaptıklarının altını çizen Çelik, gelinen noktada kendileri için bir sorumluluk doğduğunu ve sorumluluğu üstleneceklerini belirtti. Yozgat'ta ortaya çıkan ayrımcı görüşü ortadan kaldırmak istediklerini vurgulayan Çelik, “Yeniliklere her zaman açık, devletin tüm olanaklarından, ticaret erbabını haberdar eden, bilgi ve uygulamada tüccarın, üreticinin nefes kadar yakınında olan bir anlayış ile yola çıktık. Proje ekibi kurup, bu ekibin sürekli proje üretmesini sağlayacağız. Gerek üniversite, gerek diğer STKlar, kamu ve yerel yönetimlerle daha sıkı ve ortak çalışmalar yapacağız. Dinamik, proje bazlı hedefi olar bir yönetim anlayışı benimseyeceğiz.  Yozgat'ın ticaret haritasını çıkaracağız. Türkiye'nin ticari platformunda Yozgat nerede ve ne yapabilir. Bunu bilip yönü ona göre belirleyeceğiz" şeklinde konuştu.
YOZGAT, GELİŞİMDEN PAYINI ALACAK
Çelik, gelişen, değişen ve hızla büyüyen bir Türkiye'nin bulunduğunu belirterek, Yozgat'ın bu gelişimden payını alacağını vurguladı. Gelişim ve değişimin Yozgat'ın ticari ve üretimine etki etmesini amaçladıklarını aktaran Çelik, Yozgat'ın Ankara'daki siyasal ve bürokratik gücünü kullanacaklarının altını çizdi. Yozgat'ın bölgesel yatırım planını ortaya çıkaracaklarına değinen Çelik, TSO'nun varlığının hissettirileceğini sözlerine ekledi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Yozgat haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Yozgat haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yozgat TSO'da seçim takvimi belirlendi, Çelik 'adayım' dedi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   12:36
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   18:00
  • Yatsı
   19:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı