YOZGAT HABERLERİ

Yozgat’ta Ucuz LPG’ye Sürücülerin İlgisi Yoğun Oldu

IHA
10.09.2015 - 13:35Son Güncelleme :

YOZGAT'TA BİR PETROL İSTASYONU AKARYAKIT FİYATLARINI DÜŞÜRÜNCE SÜRÜCÜLERİN AKININA UĞRADI

IHA

Yozgat’ta bir petrol istasyonu LPG fiyatlarını düşürünce sürücülerin akınına uğradı.
İç Anadolu Bölgesinde en yüksek fiyattan LPG kullanan Yozgatlı sürücüler, bir petrol istasyonunun fiyatları düşürmesiyle birlikte sürücülerin yoğun ilgisini gördü. Yozgat merkezde LPG fiyatlarının ilçeler ve çevre illere göre 30-35 kuruş yüksek fiyata satılmasından sürekli şikayet eden sürücüler, LPG fiyatlarının 1.87 kuruştan satışa sunan petrol istasyonuna akın etti. Sürücülerden Hüseyin Yılmaz, çevre il ve ilçelere göre Yozgat’ta LPG fiyatlarının çok yüksek olduğunu belirterek, “Buradan 30 kilometre Sorgun’a gidiyorsun LPG fiyatları 1,85-1.90’a satılırken, Yozgat merkezdeki petrol istasyonları anlaşmış 2.20-2.30 TL’den aşağı alamıyorsun. Yine Ankara’ya gidiyorsun, Çorum’a gidiyorsun fiyatlar düşük. Yozgat’ta fiyatlar çok yüksek tutuluyor. Esentepe mevkiinde petrol istasyonu LPG’yi 1.87 TL’den sattığını öğrendik, biz de buraya geldi, LPG’yi buradan alıyoruz. Yozgatlının sesine kulak verip ucuz LPG sunan petrol istasyonumuza ve sahiplerine teşekkür ediyorum” dedi. Fatih Arslan da Yozgat’ta çevre il ve ilçelere göre LPG fiyatlarının çok pahalı olduğunu belirterek, “Litrede 30-35 kuruş fazla ödüyoruz. Burada LGP’nin düşük olduğunu duyunca buraya gelip depomu doldurdum. Her nedense Yozgat her şeyi pahalı kullanıyor, LPG’yi de pahalı kullanıyorduk. Fiyatlarda indirim böyle bir indirim yaptığı için akaryakıt istasyonumuza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yozgatlı sürücülere ucuz LPG sunan Yurt Petrol İşletmecisi Barbaros Yurt, kendilerinden LPG alan sürücülerin genelde Yozgat’ta LPG fiyatlarının çok yüksek olduğundan yakındıklarını belirterek, “Bizde vatandaşımızın bu yakınmalarını dikkate alarak az kar edip sürücülerimize yardımcı olmak istedik. LPG fiyatlarımız 1. 87’de satılmaktadır. Yine benzin de diğer istasyonlara göre 8 kuruş, motorin de 25 kuruş, LPG’de ise 35 kuruş düşük fark bulunmaktadır. Yapılan bu indirimlerden dolayı yoğun ilgi görüyoruz, sürücülerimiz teşekkür ediyor. Biz bu şekilde devem edeceğiz, az kazanıp vatandaşımıza daha fazla hizmet etmeye gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yozgat’ta Ucuz LPG’ye Sürücülerin İlgisi Yoğun Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 13 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yozgat’ta Ucuz LPG’ye Sürücülerin İlgisi Yoğun Oldu haberi güncellenecektir.

YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
30 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı