YOZGAT HABERLERİ

Yozgat’ta Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 13:18Son Güncelleme :

YOZGAT'TA CUMHURİYET BAYRAMI COŞKU İLE KUTLANDI

IHA

Yozgat’ta Türkiye Cumhuriyeti’nin 92’inci kuruluş yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım ve Belediye Başkanı Kazım Arslan, daire müdürleri öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Vali Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım ve Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın alanda bulunan vatandaşları, öğrencileri ve askerleri selamlayarak bayramını kutladı. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği kutlama mesajı okundu. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Yozgat Valisi Yazıcı, inanç ve kararlılıkla kazanılan ve Türk milletine armağan edilen, kayıtsız şartsız egemenliği temin eden Cumhuriyet’in ilan edilişinin 92. yıl dönümünü milletçe gurur ve coşkuyla kutladıklarını söyledi. Cumhuriyet’in, demokrasiyi geliştiren en iyi sistem olduğunu belirten Yazıcı, "Kişinin hak ve özgürlükleri ancak bu sistem içinde güvencede olabilir. Türk milleti, Cumhuriyet’e bağlanıp onu yüceltip geliştirebilirse demokrasinin nimetlerinden yararlanır ve çağdaş toplumlar içindeki yerini alır. Cumhuriyet’i yüceltip sürdürmek her Türk’ün milli görevidir. Bugün ülkemiz, ilerleyen demokrasisi, büyüyen ekonomisi, güçlü ordusu, zengin insan kaynağı ve müteşebbisleriyle dünya devletleri arasında giderek yükselen, yükseldikçe ümit veren, halkının öz güvenini yükselten bir ülkedir" dedi.
Törende Yozgat Belediyesi Bando takımın konser verdi. Yozgat Halk Eğitim Merkezi folklor ekibinin dans gösterilerinin ardından öğrencilerin şiir okudu. Program öğrenci ve askerlerin tören geçişi ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yozgat’ta Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yozgat’ta Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı