Gündem Haberleri

  Yozgat-Kırıkkale Karayolu ulaşıma kapandı

  DHA
  05.08.2014 - 17:17 | Son Güncelleme:

  Yozgat’ın Yerköy ilçesinde meydana gelen sel nedeniyle Yozgat-Kırıkkale Karayolu ulaşıma kapandı.

  Yozgat’ta öğle saatlerinde etkili olan dolu ve yağmur yağışı nedeniyle, Yerköy İlçesine bağlı Sekili köyünde sel meydana geldi. Yozgat- Kırıkkale Karayolu 65’nci kilometresinde meydana gelen sel nedeniyle karayolu yaklaşık 2 saat ulaşıma kapandı. Sekili Köyünde evler ve tarım arazileri sel suları altında kaldı.  YAĞIŞLARDAN FOTOĞRAFLAR

  Ulaşıma kapanan karayolu yapılan çalışmalar sonucu trafiğe açılırken trafik akışı tek yönden kontrollü olarak verildi. Şiddetli yağış ve sel haberi üzerine, bölgeye AFAD ve sağlık ekipleri sevk edildi. Çok sayıda ev ve işyerinde su baskınları yaşanırken, sel sularının tahliyesi için çalışmalar devam ediyor.

  Yerköy ilçesine bağlı Sekili Köyü ve çevre köylerde etkili olan yağışın ardından oluşan sel ve dolu nedeniyle kavun,karpuz, ayçiçeği ve pancar ekili alanlarda hasar oluştu.

  RİZE'DE DERELER TAŞTI, KÖPRÜLER YIKILDI

  Rize’ de etkili olan şiddetli yağış sonrası taşan dereler İkizdere İlçesi'nde 3 köprüyü yıktı, su basan evler hasar gördü. Son 3 saatte metrekareye 124 kilogram yağış düşen Rize'de çok sayıda köy yolu da ulaşıma kapandı.

  3 KÖPRÜ YIKILDI

  Gün boyu etkili olan şiddetli yağış kent genelinde etkili oldu. İkizdere İlçesi'nde Tozköy deresi taştı, köye ulaşım sağlayan yol üzerindeki 3 köprü yıkıldı. Su basması nedeniyle bazı evlerin hasar gördüağü köyde İlyas Aktaş’a ait bir alabalık tesisi de sular altında kaldı, binlerce alabalık dereye karıştı. Ardeşen İlçesi’nde de yağışlar sonrası Karadeniz Sahil Yolu’nda oluşan göletler ulaşımı aksattı.

  SU GİRMEMESİ İÇİN BİNA ÖNÜNE BARİKAT KURDULAR

  Yamaçdere Köyü’nde de Yanoğlu ailesine ait binanın yanından geçen dere taştı. Vatandaşlar bina önüne barikat kurarak dere sularının binaya girmemesi için uğraş verdi. Ev sakinlerinden Fatma Yanoğlu, “Her yağmurda böyle oluyor. Bahçe artıklarını dereye atıyorlar. Dere taşınca bizim evi su basıyor. Her yağmurda kepçe çağırıyoruzö diyerek dert yandı.

  Bu arada meteoroloji'den alınan bilgilere göre, Rize'de metrekareye son 3 saatte 124 kilogram yağış düştü. Yağışlar nedeniyle meydana gelen heyelanlar sonucu kent genelinde 20 köy yolu da ulaşıma kapandı. Rize'de yağış halen devam ediyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı