YOZGAT HABERLERİ

Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinden Personele Seminer

IHA
05 Ekim 2015 - 15:11Son Güncelleme : 05 Ekim 2015 - 15:12

YOZGAT KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ PERSONELİNE SEMİNER VERDİ

IHA

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerinde idari mali müdür ve mali hizmetlerde çalışan personellere Malzeme Kaynakları Yönetim Sistemi (MKYS) ve Tek Düzen Muhasebe Sistemi (TDMS) Semineri verildi.
Sağlık Müdürlüğü Eğitim Salonunda düzenlenen seminerde Hastaneler Birliği Mali Hizmetler Uzmanı Özer Şişman ve Yakup Arıkan sağlık personelini Malzeme Kaynakları Yönetim Sistemi ve Tek Düzen Muhasebe Sistemi konularında bilgilendirdi. Ayrıca seminerde, kamu hastaneleri bünyesinde bulundurulan ameliyat gereçleri, ilaç, tıbbi malzeme ve bunun benzeri her türlü stok edilebilir malzemelerin verilerini, hastanene içeriğinden, bilgi aktarımı, muhasebe işlemleri ve bu bilgilerin kayıt edildiği sistemleri konularında bilgi verildi. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca, “Hastaneler kar gütmeyen kurumlardır. Geliriniz giderini karşılamalı bu nedenle aldığımız bütün gerekli malzeme, kazançlarımız ve harcalamalarımızı sıkı bir şekilde takip etmek zorundayız. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı’nın oluşturduğu Malzeme Kaynakları Yönetim Sistemi (MKYS) ve Tek Düzen Muhasebe Sistemi (TDMS)’ne verileri doğru ve zamanında girmek zorundayız. Belirli aralıklarla güncellemeler gerçekleşmekte, sistemler yenilenmekte olduğundan mali hizmetlerde çalışan yönetici ve personellerimize dönemsel eğitim ve seminer vermekteyiz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinden Personele Seminer hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 15 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yozgat Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinden Personele Seminer haberi güncellenecektir.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:53
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:35
  • Yatsı
   21:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı