Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yozgat gürşçilerine sahip çıkıyor

2012 Londra Olimpiyatları'nda Türkiye'yi minderde temsil edecek milli güreşçiler Rıza Kayaalp, Rahman Bilici ve Atakan Yüksel'in memleketleri Yozgat'ta, cadde ve sokaklar sporcuların fotoğraflarıyla süslendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlk olarak 1948 Londra Olimpiyatları'nda milli güreşçiler Celal ?Atik ve Nasuh Akar sayesinde adını duyuran Yozgat, şimdi de Yozgat Güreş Eğitim Merkezi'nde yetişen güreşçilerden altın madalya bekliyor.
Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzsan Güneşer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yozgat'ın ata sporu güreşe verdiği destek sayesinde şampiyonalarda adından söz ettirdiğini söyledi.
Yozgat Güreş Eğitim Merkezi olarak 2012 Londra Olimpiyatları'na 3 sporcu gönderdiğini vurgulayan Güneşer, “Olimpiyatlarda 5 Ağustos'ta güreşler başlıyor. Yozgat'tan Nasuh Akar, Celal Atik, Necmi Gençalp gibi isimler dünya, Avrupa ve olimpiyat şampiyonluğu almış sporcularımız. Yozgat'ın hedefinde hep şampiyon yetiştirmek oldu. 2012 Londra Olimpiyatları'nda da Yozgat Güreş Eğitim Merkezimizde yetişen 3 sporcuyla Türkiye'yi temsil edeceğiz. 60 kiloda Rahman Bilici, 66 kiloda Atakan Yüksel ve 120 kiloda Rıza Kayaalp Türkiye'yi temsil edecek. İnşallah bu 3 sporcumuz kendi alanlarında şampiyon olarak Ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirecekler. Bu 3 sporcunun olimpiyatlara katılması bizim için gurur verici” dedi.

Güneşer, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın tüm illere sporcularının afişlerini gönderdiği ifade ederek “Bize bu 3 sporcumuzun pankartları gönderildi. Biz de şehrimizin değişik yerlerine astık. Bu sporcularımızdan olimpiyatlarda madalya bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz