YOZGAT HABERLERİ

Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar’a Eski Milletvekillerinden Destek

IHA
19 Ekim 2015 - 15:32Son Güncelleme : 19 Ekim 2015 - 15:33

BAĞIMSIZ YOZGAT MİLLETVEKİLİ ADAYI KAYALAR, SANAYİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ

IHA

Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar’a Konya eski Milletvekili Saffet Sert ve Nevşehir eski Milletvekili Abdülkadir Baş’dan destek geldi.
Bağımsız Yozgat Milletvekili Adayı Lutfullah Kayalar’a destek amacıyla Yozgat’a gelen Eski Milletvekillerinden Saffet Sert ve Abdukadir Baş, Kayalar’ın Yozgat Seçim Karargahını ziyaret etti. Eski Milletvekili Sert ve Baş, daha önce mecliste birlikte çalıştıkları Kayalar’ın Türkiye’de tıkanmış olan siyasetin önünün açabilmek üzere Yozgat’tan aday olduğunu, kendilerinin de destek amacıyla Yozgat’a geldiklerini söylediler. Yozgat’ta kısa bir gezinti yaptıklarında Yozgatlının vermiş olduğu desteği görebildiklerinin de altını çizen Sert, “Sayın Kayalar Yozgat’tan milletvekili seçildiğinde sadece Yozgat’ın değil, Türkiye’nin de kaderini değiştirecek adımlar atılacaktır” diye konuştu.
SANAYİ ESNAFINA ZİYARET
Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar, seçim çalışmalarını sanayi esnafı ile bazı özel sektöre ait fabrikalarda çalışan işçilerle görüşerek sürdürdü. Kayalar, sanayi esnafı ve işçilerin sorunlarını dinledi. Yozgat’ta işsizliğin ortadan kaldırılıp, göçün önüne geçilebilmesi için kendi dönemlerinden çıkarttıkları OHAL teşvik yasası gibi imtiyazlı bir yasanın çıkartılması gerektiğine dikkat çeken Kayalar, “Allah kısmet etti, verilen imkanları değerlendirip, halkımızın menfaatleri, refahı, huzuru için kullandık. Yine imkan verilirse aynı şekilde kullanmaya devam ederiz” dedi.
Kayalar, bu seçimde seçmenin Yozgat ve Yozgatlıya; vefasızlar diyenlerle, ’hayır onlar benim insanım, benim dostlarım, onlar benim kardeşlerim’ diyen görüş arasında bir tercih yapacağını da sözlerine ekledi.
KAYALAR’IN AFİŞLERİ İNDİRİLDİ
Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Tarım, Orman, Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar’a ait şehir merkezinde refüjlerdeki direklere takılan afişlerinin belediye ekipleri tarafından sökülmesine vatandaşlar tepki gösterdi.
1 Kasım seçimleri öncesinde desteği giderek artan Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar’ın şehir merkezindeki yolların orta refüjlerindeki direklere asılan 300 civarındaki afişi sabah saatlerinde belediyeye ait ekipler tarafından ’yasal olmadığı’ gerekçesiyle toplatıldı. Afişleri indirmeye çalışan belediye ekiplerine bazı vatandaşlar tepki gösterdi. Bağımsız Milletvekili Adayı Kayalar, “Bizim çıktığımız yol Yozgat’ın bayrağını Ankara’ya ve bütün Türkiye’ye dikmektir. Rize ve Konya’nın yanına bir de Yozgat bayrağı dikmektir. Yozgat’ın göbeğinde bunu anlamayanların bizim resimlerimizi indirmiş olması hiç bir şey ifade etmez. Yürürken ayağımıza bir iki çakıl taşı değmiş gibi olur. Çakıl taşları da, bizi Türkiye için çıktığımız yoldan alıkoyamaz, Yozgat’ın da önünü kimse kesemez” diyerek, afişlerin kaldırılmasına sitemini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar’a Eski Milletvekillerinden Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 15 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar’a Eski Milletvekillerinden Destek haberi güncellenecektir.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:58
  • Guneş
   05:48
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   16:43
  • Akşam
   19:42
  • Yatsı
   21:18
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı