YOZGAT HABERLERİ

Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Kayalar, Şefaatli İlçesinde Coşkuyla Karşılandı

IHA
29.10.2015 - 23:00Son Güncelleme :

YOZGAT BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI, ESKİ TARIM, ORMAN, KÖYİŞLERİ VE MALİYE BAKANLARINDAN LÜTFULLAH KAYALAR, ŞEFAATLİ İLÇESİNDE YÜRÜTTÜĞÜ SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ MİTİNG ÖNCESİNDE İLÇE HALKININ BÜYÜK İLGİSİ VE COŞKUSUYLA KARŞILANDI.

IHA

Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı, eski Tarım, Orman, Köyişleri ve Maliye bakanlarından Lütfullah Kayalar, Şefaatli ilçesinde yürüttüğü seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği miting öncesinde ilçe halkının büyük ilgisi ve coşkusuyla karşılandı.
Kayalar, Şefaatli ilçe girişinde vatandaşlar tarafından ‘Başbakan Kayalar’ sloganlarıyla karşılandı. İlçe sanayisini gezip, esnaf ziyaretinde bulunan Kayalar, daha sonra seçim karargahı önünde halka hitaben bir konuşma yaptı. Türkiye’de siyasi bir boşluğun olduğuna vurgu yapan Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Kayalar, “Türkiye’de insanlar oylarını alternatifsizlikten, başka çare olmadığından kerhen vermek durumunda kalıyor. Bugünden itibaren konuşulmaya başlanılan, 1 Kasım’dan sonra hayat bulacak yeni siyasi oluşumun lideri, sizlerin desteğiyle Yozgat’tan Ankara’ya göndereceğiniz bağımsız Lütfullah Kayalar olacaktır” dedi.
Yeni oluşumun, Türkiye’nin taleplerini karşılayıp, baskıya, hukuksuzluğa son vereceğini kaydeden Kayalar, tüm baskılara rağmen miting alanlarına koşan insanların, bunu hiçbir baskıya maruz kalmadan, içlerinden gelerek geldiklerini ifade etti. Kayalar, “Bu meydanlara insanlar sevgiyle, gönüllerinden gelerek, isteyerek toplanmaktadır. Buraya insanlar tehditle, şantajla, başka bir hesapla toplanmamaktadır. Sizlerin bizlere gösterdiği sevgi ve coşku bir yerlerin aidiyetiyle değildir. Bu sevgi, sade bir milletvekilliğinin yanında Türkiye’nin en büyük bakanlığının başındaki biri olarak, buradaki ofis önlerinde çiftçiyle buluşup, sıkıntılarını orada çözdüğümüz içindir” diye konuştu.
Kayalar, Yozgat’ın merkezinde, ilçelerinde, köylerinde, beldelerinde çok büyük bir teveccühle, hoşgörüyle, sevgiyle karşılandığını da hatırlatarak, konuşmasını, “Kimseye boynunu eğmeden, alnı açık, boynu dik olarak çıktığımız bu yolda hedefimiz önce ilgisizlikten ve bilgisizlikten dolayı ayağa kalkamayan Yozgat’ı yeniden ayağa kaldırmaktır. Ama devamında Türkiye’de herkesin ortak görüşle kabul ettiği, beklediği yeni partiyi kurmak ve bunun başında olmaktır” diyerek tamamladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Kayalar, Şefaatli İlçesinde Coşkuyla Karşılandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 23 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Kayalar, Şefaatli İlçesinde Coşkuyla Karşılandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı