YOZGAT HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Yozgat bağcılıkta marka olma yolunda

DHA
03.04.2018 - 11:52Son Güncelleme :
DHA

Halit YILMAZ (Yozgat) (DHA)-YOZGAT Valiliği, İl Özel İdaresi, AR-GE projeleri kapsamında desteklenen, Yozgat Bağcılığını Geliştirme Projesi ile kurulan Aşılı Asma Fidan Üretim Ünitelerinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. 
Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hanife Mut, “Ziraat Fakültesi kurulduğu günden itibaren tarım sektörünün beklentilerine uygun olarak eğitim veren, ilimiz çiftçisinin ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bilgiler üreten genç ve dinamik bir fakültedir. Bu bağlamda, 2017 yılında 43 uluslararası makale, 9 ulusal makale, 66 uluslararası bildiri ve 21 ulusal bildiri ile Üniversite Araştırma Laboratuvarı tarafından 2017 yılında ülkemizdeki Ziraat Fakülteleri arasında 1’nci sırada yer alarak büyük bir başarı örneği göstermiştir” dedi.
Vali Kemal Yurtnaç’ta törende yaptığı konuşmada, Yozgat’ta Bağcılığı Geliştirme Projesi kapsamında geçen yıl Yozgat ve ilçelerinde bağcılıkla uğraşan, iki dönüm ve üzerinde bağı bulunan çiftçilere 5 bin adet tüplü asma fidan dağıttıkları söyledi. Yurtnaç, “Bugün de, Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde son model teknolojik yapıya sahip Aşılı Asma Fidan Üretim Ünitelerinin açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Yozgat bağcılıkta marka olma yolunda haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı