Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Youla'ya 1 milyon TL'lik dava

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kendisine 'Sahtekar' diyen Gineli futbolcu Süleymane Youla hakkında 1 milyon TL'lik manevi tazminat davası açacağını söyledi. Çalımbay, Youla'dan alacağı parayı hayır kurumlarına bağışlayacağını belirtti.

Kemal ATLAN / ESKİŞEHİR (DHA)
SON GÜNCELLEME

Tesislerde basın toplantısı düzenleyen Rıza Çalımbay, Diyarbakırspor maçından sonra izinsiz olarak kentten ayrılıp ülkesine dönen Youla'nın Eskişehirspor'a ihanet etttiğini söyledi. Youla'nın kendisi ile ilgili yaptığı açıklamaların gerçek dışı olduğunu savunan Çalımbay şöyle konuştu:

"Yaşanan olaylar nedeniyle dünkü Antalyaspor maçına adapte olamadık. Aldığımız mağlubiyet nedeniyle özür diliyorum. Youla ile ilgili tüm gerçekleri anlatmaya karar verdim. Bu toplantıdan sonra da konu ile ilgili konuşmayacağım. Öncelikle Youla'yı Beşiktaş ve Eskişehirspor gibi büyük iki takıma getirdiğim için tüm camiadan özür diliyorum. Youla'ya milyonlarca dolar kazandırdım. Böyle bir oyuncudan böyle bir nankörlük beklemiyordum. Biz Diyarbakırspor maçına hazırlanırken Youla, yanıma gelerek Antalya maçında oynamak istemediğini söyledi. Kendisine gelmesi gerektiğini ve ihtiyacımız olduğunu söyledim. Diyarbakır maçı sonrası rahatsızlığı nedeniyle Antalya maçında oynayamayacağını söyledi. Kulüp doktoru yaptığı kontrolde boğazında hafif şişlik olduğunu söyledi. Kendisine yapılan tedavi sonrası iyileşti. Daha sonra tekrar gelerek yine oynamak istemediğini kafa olarak kendisini hazır hissetmediğini söyledi. Kulüp başkanımız Halil Ünal'ı aradım. Başkanımız gelip kendisi ile görüşeceği sırada Youla, tesisleri terkederek Ankara'ya gitmiş. Biz SYoula'yı kesinlikle kadro dışı bırakmadık. Böyle önemli bir maçta niye kadro dışı bırakalım. Takımda tek yabancı oyuncu kendisi değil. Volkan hasta olmasına rağmen hasta hasta oynadı. Geçtiğimiz sezon maç başı oynadığı için elinden geleni yapıyordu. Ancak bu sezon parasını peşin alması nedeniyle disiplinsiz hareketler içine girdi. Bu sene tüm parası garantiydi ve kulüpten hiç alacağı yoktu."

YOULA'NIN TEK SEVGİSİ PARA

Türkiye Kupası karşılaşmasında Antalyaspor'a yenildikleri için üzgün olduklarını belirten Rıza Çalımbay, 10 Ocak 2010 tarihinde oynayacakları Fenerbahçe maçını kazanıp iddialarını sürdürmek istediklerini kaydetti. Youla'nın Eskişehirspor'a karşı bir sevgisinin olmadığını, tek sevgisinin para olduğunu öne süren Çalımbay şunları söyledi:

"Youla'ya izin vermiş olsaydım taraftar, yönetim bana niye izin verdiğimin hesabını sorardı. Artniyetli insanlar var. Takımı yarı yolda bırakanlara, nankörlere prim veriliyor. Bizim ne hatamız varsa onu da söylesinler. Youla'nın ne Eskişehirspor ne de insan sevgisi var. Youla'nın tek sevgisi paradır. Kendisini kazanmak için elimizden geleni yaptık. Bazı olaylarını örtbas etmeye çalıştık. Antalya maçı öncesi Eskişehirspor'u seviyor olsaydı özür dileyip forma girmesi gerekirdi. Ne takımı ne de arkadaşlarını düşünmüştür. Benim üzüldüğüm böyle bir insana prim verilmesidir. Youla etrafındaki insanlar tarafından kötü bir şekilde yönlendirilmektedir. Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada kullandığı 'Mesnetsiz' kelimesini Youla'nın kullandığını düşünmüyorum. Türkçesi kıt olan bir insan bu kelimeyi nereden bulup kullanır. Ben kendisinin futboluna bir şey demiyorum. Ancak disiplinsiz tarafı çok daha ağır bastığı için kötü oluyor. Youla'nın, bundan sonra hiçbir yere faydalı olacağını düşünmüyorum. Beşiktaş maçı öncesi kendisine 'Defol, seni istemiyorum' demişim. Bunu kanıtlamasını bekliyorum. Ben böyle bir şey söylemedim. Youla, kalmış olduğu siteden yaptığı huzursuz davranışları nedeniyle kovulmuştur. Bizden habersiz Belçika'ya gitmiş ve bize çocuğunun hasta olduğunu belirterek telefonlarımıza bile bakmamıştır. Gece hayatı da olan bir oyuncu. Ama ben bunlara girmek istemiyorum. Benim için önemli olan sahada gösterdiği oyundur."

DAVA AÇACAK

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Youla hakkında 1 milyon TL'lik manevi tazminat davası açacağını söyledi. Çalımbay, "Youla'nın basına benim hakkımda yaptığı 'Sahtekar', 'Mesnetsiz', ve 'Küstah' gibi açıklamalar nedeniyle kendisine bir milyon TL'lik dava açıyorum. Duruma göre para miktarına yükseltebilirim. Davadan elde edeceğim parayı da Eskişehir'deki hayır kurumlarına bağışlayacağım. İnşallah davayı kazanacağım. Herşeyimi ortaya koyacağım. Kimse benim için bu kelimeleri konuşamaz. Sonuna kadar davanın peşine gideceğim. Ben olduğum sürece Youla, buraya giremez. Kendisi de ben ve bu yönetim olduğu sürece bu kulübe gelmeyeceğini söylemiştir. Bundan sonra Türk hocalarımızın bize sormadan Youla'yı takımlarına transfer edeceklerini de düşünmüyorum. Batuhan meselesi bu hafta çözüme kavuşacak. Batuhan olmazsa en az 2 tane forvet oyuncu transfer eedceğiz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz