« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Youla’ya Tigana freni

Strasbourg ile anlaştığı belirtilen Youla’yı ikna etmek için çaba harcayan Jean Tigana, Beşiktaş yönetimine "Daha iyi yabancı gelirse gitmesine izin veririm. Aksi takdirde satışına onay vermem" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Arkadaşlarıyla vedalaştı

Beşiktaş’ta yaptığı açıklamalarla şimşekleri üzerine çeken ve Fransa’nın Strasbourg takımı ile anlaştığını belirten Youla’nın siyah beyazlı takımdan ayrılmasına teknik direktör Jean Tigana karşı çıktı. Pancu’dan sonra Youla da dün sabah Kremlin Palace’de takım arkadaşları ile vedalaştı. Gineli futbolcu, menajeri Ceylan Çalışkan aracılığı ile yıllık 2 milyon Euro’ya anlaştığı Strasbourg’a gideceğini söyledi. Bunun üzerine Tigana devreye girdi ve Başkan Yıldırım Demirören ile telefon görüşmesi yaptı.

Protestolara aldırma

Fransız çalıştırıcı, Demirören’e "İyi bir yabancı oyuncu alınmadan Youla’yı göndermek istemiyorum. Sezon başından bu yana izlediğim maçlarda tek koşan adan Youla" dedi. Tigana, kampta odasına çağırdığı Youla ile de özel görüşme yaparak "Sen protestolara bakma. Profesyonel ve istediğim tipte oyuncusun. Seninle sezon sonuna kadar çalışmak istiyorum, göndermek istemiyorum. Aldığın kararı tekrar düşün. Senin yerin Fransa değil İngiltere ya da İtalya olmalı. Bekle gerekli desteği ben sana vereceğim" diye konuştu.

Güvenimi kaybettim

Beşiktaş’a büyük umutlarla geldiğini belirten Youla ise Tigana’nın övgü dolu sözlerine teşekkür ederek şöyle konuştu: "İnönü Stadında kendime olan güvenimi kaybettim. Deplasmanda süper oynuyorum. Ama İnönü Stadı’nda bazı grupların benim siyah beyazlı formayı giymeme tahammülleri yok. Bu şartlarda Beşiktaş’ta kalmak istemiyorum. Sizden ayrılmam konusunda yardımcı olmanızı istiyorum. Ben dahil tüm takım arkadaşlarıma İnönü Stadı’nda inanılmaz küfürler ediliyor. İnönü Stadı’nda futbol oynamak bana işkence gibi geliyor.

Beklemeye geçtiler

Takım arkadaşlarımda benim gibi etkileniyorlar. İnönü Stadı’na Beşiktaş forması ile Ronaldinho’yu çıkartın oynayamaz." Tigana daha sonra Demirören, yönetici İlhan Durusoy, Süleyman Eren ve Sinan Vardar ile yaptığı görüşmede, "Youla Beşiktaş’a 2 milyon Euro bonservis ücreti kazandıracak. Daha iyi yabancı gelirse gitmesine izin veririm. Aksi takdirde satışına onay vermem. Sezon sonunda değeri en az 10 milyon euro olacak" dedi. Yönetim ve Youla kesin karar için beklemeye geçti.

Bunları da Beğenebilirsiniz