Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Youla süresiz kadro dışı kaldı

Eskişehirspor, Gineli forvet oyuncusu Souleymane Youla’nın biletini kesti.

ALİCAN YAYCILI
SON GÜNCELLEME

Salı günü Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanacak olan Antalyaspor – Eskişehirspor maçının kadrosuna katılmak istemeyen Youla, kulüp yönetimi tarafından süresiz kadro dışı bırakıldı.

 

Aldığı cezayı öğrenen Gineli oyuncu, apar topar eşyalarını alarak Fransa’ya gitti.

 

Konu ile ilgili görüştüğümüz Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Gineli oyuncunun kadro dışı kalmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Youla’nın kulübe karşı hiçbir kızgınlığı olamaz. Kadro olarak şu anda forvetimiz yok. Oyuncunun kendisi Diyarbakırspor maçı öncesinde bana Salı günü oynanacak olan Eskişehirspor maçının kadrosuna dahil olmak istemediğini söyledi. Bende bunun imkansız olduğunu ve bu maçın Eskişehirspor için önemli karşılaşma olduğundan Antalya’da olması gerektiğini söyledim. Sonra bana ‘hastayım Antalya’ya gelemeyeceğim’ dedi. Bende kulüp doktoruyla konuştum. Aldığım yanıtta böyle bir durumun olmadığını ve oyuncunun sağlam olduğunu öğrendim. Bunun üzerine bu olayı kulüp yetkililerine ilettim. Onlar da kendi aralarında bu yaşananları görüşerek oyuncuyu süresiz kadro dışı bıraktılar.”

 

GERİ DÖNMESİ ÇOK ZOR

 

Bu cezanın ne kadar süreceği ile ilgili olan soruya tecrübeli hoca şu yanıtı verdi: “Bundan sonra takımda kalması çok zor. Ben ona oynamasa bile Antalya’ya gelmesini söyledim ancak kabul etmedi. Burası Eskişehirspor Kulübü’dür. Millet kafasına göre hareket edemez.”


Bunları da Beğenebilirsiniz