Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Youla: Rıza Hoca'dan özür diliyorum

Denizlisporlu futbolcu Souleymane Youla, Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın, kendisine basın yoluyla hakaret ettiği iddiasıyla şikayetçi olamasıyla ilgili, “Rıza Hoca'dan çok özür diliyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Youla, yaptığı açıklamada, Çalımbay'ın kendisi için önemli bir teknik direktör olduğunu belirterek, Çalımbay'ın her zaman kendisine destek olduğunu kaydetti.

Çalımbay ile davadan sonra konuşma imkanı bulamadığını ifade eden Youla, şöyle konuştu:

“Rıza hocadan çok özür diliyorum. Kendisi zor günlerimde bana sahip çıktı. Bana iyi davrandı. Rıza hoca ile yüz yüze veya telefonla görüşüp özür dilemek istiyorum. Olaylardan sonra iyice düşünüp özür dileme kararını aldım.”
Youla, kendisine Türkiye'den ve yurt dışından transfer tekliflerinin olduğunu belirerek, transfer konusunda son kararın Denizlispor'da olduğunu bildirdi.

Denizlispor ile bir yıl daha sözleşmesinin bulunduğunu hatırlatan Youla, şöyle devam etti:

“Dubai'den bir takım benimle ciddi şekilde ilgileniyor. Para konusunda iki takım arasında anlaşmazlık var. Bunun aşılacağını umuyorum. Spor Toto Süper Lig'deki bazı kulüpler de beni transfer etmek istiyor.”
Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın, kendisine basın yoluyla hakaret ettiği iddiasıyla şikayetçi olduğu Youla, 200 bin lira para cezasına ve 2,5 ay hapis cezasına çarptırılmış. Hakim, hükmün açıklanmasını geriye bırakmıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz