« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Youla Fransız kulübü Metz'e 6 aylığına kiralandı

Beşiktaş, ligin ilk yarısında istenen performansı gösteremeyen ve taraftar tepkisi sonrası ayrılmak istediğini açıklayan Youla'yı 6 aylığına Fransız kulübü Metz'e kiralık olarak verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Siyah-beyazlı kulübün, Youla'yı satış opsiyonlu olmak üzere 6 aylığına kiraladığı öğrenildi. Youla'dan bu 6 aylık süreçte 400 bin Avro kazanacak Beşiktaş, sezon sonunda tarafların anlaşması halinde Gineli futbolcunun bonservisini de 1.400 bin Avro karşılığında Fransız kulübüne verecek.
Bu arada anlaşma sonrası Youla, bu sabah Antalya kampından ayrılırken, 10 Ocak Salı günü Fransa'ya geçerek yeni takımına dahil olacak.

TARAFTARLARLA PROBLEM YAŞADIM

Fransa'nın Metz takımına kiralanan Beşiktaşlı futbolcu Suleymane Youla, teknik direktör Jean Tigana'nın gitmemesi için kendisine baskı yaptığını, ancak siyah-beyazlı taraftarlarla yaşadığı problemin daha da büyümemesi için takımdan ayrıldığını açıkladı.

Gineli futbolcu, Antalya'dan ayrılırken bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Tigana'nın gitmemesi için kendisine baskı yaptığını kaydederek, “Tigana da benden memnundu. Hatta gitmemem için baskı da yaptı, ama ben taraftarlarla problemler yaşadım. Kalsaydım başka problemler yaşayacaktım. Bütün bunlara rağmen Beşiktaş taraftarlarından özür diliyorum. Kalsaydım daha büyük problemler yaşayabilirdik” diye konuştu.

Türkiye'de Gençlerbirliği ve Beşiktaş'ta geçirdiği toplam 4.5 sezonda güzel günler yaşadığını kaydeden Youla, “Her zaman aynı yerde kalmam mümkün değil. Beşiktaş taraftarlarıyla problemlerim oldu, ama ben onları unuttum, geride kaldı. Bu problemler futbolun içinde var. Onların hepsi bitti artık, yeni bir sayfa açıyorum” şeklinde konuştu.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz