Gündem Haberleri

GÜNDEM

  YORUM FARKI

  Behlül AYDIN
  22 Temmuz 2012 - 12:26Son Güncelleme : 22 Temmuz 2012 - 13:35

  Grup Yorum, dört yıl aradan sonra “Umudun Türkülerini Söylemeye Devam Ediyoruz” başlığı altında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ nda dün sahne aldı. Konuk sanatçıların da sahne aldığı konseri yaklaşık 8 bin kişi izledi.

  KONSERDEN FOTOĞRAFLAR

  Satışa çıktığı ilk günden itibaren biletleri tükenen konser, internet üzerinden 25 ülkede canlı olarak yayınlandı. Kardeşlik ve birliğe vurgu yapılan konserde sık sık “Grup Yoruma Özgürlük”, “Halktan Yana Sanat Engellenemez”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “Türküler Susmaz Halaylar Sürer” sloganları atıldı. Grup Yorum şarkılarını seyirciyle hep bir ağızdan söyleyerek halaylar çekti. 21.00’ da başlayan konserde oruçlu olan izleyiciler orucunu Harbiye’ nin koltuklarında açtı. Galatasaray taraftar grupları da Grup Yorum’ u yalnız bırakmadı.

  ESAD'A DESTEK
  Konserde kısa bir konuşma yapan Grup Yorum’ un kadın solisti iki gün önce aynı sahnede konser veren İngiliz şarkıcı Morrissey’ i eleştirdi. “İki gün önce bu sahneye İngiliz Morrissey adında bir sarkıcı Esad’ la ilgili küfürler yazan tişörtler giydiler. Neden böyle yapıyorlar?. Çünkü Esad emperyalizme karşı direniyor. Emperyalizm Suriye’ ye karşı uyguladığı zülümu görüyoruz ve bütün bunları Amerika’ nın yaptığını biliyoruz. Irak’ ta da nükleer silah var dediler halkı kandırmaya çalıştılar. Onlara inanmıyoruz.” şeklinde konuştu. Konserde devlet ve şehir tiyatrolarının özelleştirilmesi konseri izlemeye gelen sanatçılar tarafından sahnede protesto edildi.

   

            

   

    

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı