Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yorgo sahibiyle hasret giderdi

  Hürriyet Haber
  02.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 02.02.2000 - 00:01

  RUSYA'ya pirinç götürüp, dönerken gemide çıkan tartışma sonucu ikinci kaptanı öldüren, sahibi Hikmet Tahmaz'ı görmesi için adliyeye getirilen 4,5 aylık Yorgo adliye personelinin maskotu oldu. Sevimli hareketleri ile kucaktan kucağa dolaşan Yorgo'nun sahibinin cezaevine girmesinden sonra huysuzlandığı, yemeden içmeden kesildiği belirtildi.

  'Alper Bilici' adlı yük gemisinin Kaptanı Hikmet Batmaz'ın Batı Afrika'dan satın aldığı ve 1,5 ay öncesine kadar onunla birlikte gemide bulunan maymun Yorgo, bir ara duruşma salonunun yan kapısından içeri sokularak, uzaktan sahibine gösterilip, biraz olsun hasret giderdi.

  İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek duruşmaya sabah saatlerinde getirilen maymun, saat 15.00'e kadar adliyede personelinin ilgi odağı haline geldi. Kalem memurlarının, mübaşirlerin gözdesi olan Yorgo, kucaktan kucağa dolaştırıldı. Askerler tarafından da çok sevilen maymun Yorgo, jandarmanın silahına da merak sardı.

  Pirinç taşıyan 'Alper Bilici' adlı yük gemisinin kaptanı Hikmet Batmaz'ın, 14 Aralık 1999 tarihinde Rusya'nın İlıchevıks limanından dönüşte çıkan tartışma sonucu ikinci kaptan Taşkın Hanilci'yi bıçaklayarak öldürdüğü belirtildi. Gazeteciler alınmadığı davanın dünkü duruşmasında Hikmet Batmaz, öldürme kastının bulunmadığını, çıkan tartışmada ölen Taşkın Hanilci'nin kendisine hakaret ettiğini belirterek, ‘‘Bıçağı öylesine salladım’’ dedi. Duruşma eksiklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı