DİYARBAKIR HABERLERİ

Yonsuz’dan Ücretli Öğretmen Açıklaması

IHA
07 Ekim 2015 - 17:04Son Güncelleme : 07 Ekim 2015 - 17:05

ERGANİ KAYMAKAMI EŞREF YONSUZ, ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ATAMALARINDA KURULAN KOMİSYON MARİFETİYLE HAKKANİYETLİ BİR GÖREVLENDİRME GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİNİ İFADE ETTİ.

IHA

Ergani Kaymakamı Eşref Yonsuz, ücretli öğretmen atamalarında kurulan komisyon marifetiyle hakkaniyetli bir görevlendirme gerçekleştirildiğini ifade etti.
Ergani Kaymakamı Eşref Yonsuz, ücretli öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 2015-2016 eğitim-öğretim yılı ücretli öğretmen görevlendirmeleri ile ilgili talimatıyla kurulan komisyon marifetiyle mevzuatın emrettiği şekilde ve KPSS puan sıralaması gözetilerek, hakkaniyetli bir görevlendirme gerçekleştirildiğini anlatan Yonsuz, “Ayrıca kendi okulunda kadrolu öğretmen olup, boş kalan ders saatlerini diğer okullarda tamamlama şeklinde görevlendirmeler yine komisyon teklifi, Kaymakam oluru ile yapılarak ücretli öğretmen görevlendirmeleri yerine kadrolu ve kendi branş öğretmenlerinin kendi dersine girerek öğrencilerin daha başarılı olmaları amaçlanmıştır. Bu görevlendirmeler sonrasında boş kalan veya kalacak yerler ve dersler için daha sonra yine puan, öğretmenlerin performans-fayda, çeşitli projelerde görev almaları gibi esaslar dikkate alınarak bilahare ücretli öğretmen görevlendirmeleri yapılacaktır. Ancak bazı arkadaş, dost, bürokrat, farklı farklı siyasi parti üye ve temsilcileri, amir, memur gibi şahısların, dostlarımızın kendi arkadaş, yakın veya komşularının ücretli öğretmen görevlendirme yönündeki talepleri mevzuat ve memleket çocuklarının istikbal önceliği esas alınarak şimdilik karşılanamamıştır. Bilahare boşluk olması halinde dostlarımızın talepleri, mevzuat çerçevesinde değerlendirilecektir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Yonsuz’dan Ücretli Öğretmen Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 17 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yonsuz’dan Ücretli Öğretmen Açıklaması haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   03:46
  • Guneş
   05:31
  • Öğle
   12:33
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   19:15
  • Yatsı
   20:46
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı