ANKARA HABERLERİ

Yönetmelik sektörün önünü açacak

Hürriyet Haber
04.02.2018 - 16:19Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ‘Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’ne uyumlu hale getirilen Büyükşehir İmar Yönetmeliği’nin inşaat sektörünün önünü açacağını söyledi.

Hürriyet Haber

Yönetmeliğin 25 ilçenin görüşü alınarak baştan düzenlendiğini ifade eden Başkan Tuna şöyle konuştu:

YENİ BAŞTAN DÜZENLENDİ

“Yeni hazırlanan yönetmelik, bakanlığın yönetmeliği ile mümkün olduğu kadar uyumlu hale getirilmeye çalışıldı. Belediyemiz tarafından hazırlanan yeni yönetmelik şehrin oturmuş yapılaşmalar ve doku özellikleri de göz önünde bulundurularak Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği yeni baştan düzenlendi. Planlı alanlar, imar yönetmeliğine aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlandı. Bu yönetmelik inşaat sektörümüzün önünü açarak, sektöre ivme kazandıracaktır.” Yönetmelik, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uygun görüş vermesinin ardından Büyükşehir ve 25 ilçe belediyesinde uygulanacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yönetmelik sektörün önünü açacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Şubat 2018 tarihinde saat 15 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yönetmelik sektörün önünü açacak haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ekim 2018, Pazar
  • İmsak
    05:35
  • Guneş
    06:58
  • Öğle
    12:39
  • İkindi
    15:39
  • Akşam
    18:09
  • Yatsı
    19:27
Sayfa Başı