Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yönetimin yapamadığını taraftar yaptı

Ankaragücü taraftarlarından Volkan Karaman ve Celal Oltulu'nun, geçtiğimiz günlerde oynanan Mersin İdmanyurdu maçı galibiyet primini vermek için başlattıkları kampanyada toplanan 29 bin 357 TL, teknik direktör Hakan Kutlu'ya teslim edildi.

ERCAN ATA / ANKARA (DHA)
SON GÜNCELLEME

Prim parasının teslimi sırasında duygulu anlar yaşanırken, bazı taraftarların gözyaşı dökdükleri görüldü.

SULAR DURULMUYOR

Taraftarlar adına kısa bir konuşma yapan Volkan Karaman: ''Bizi Mersin maçında çok mutlu ettiniz. Bu Ankaragücü için kurtuluş savaşıdır. Sizler de birer komutansınız, nefersiniz. Bizler Ankaragücü taraftarları olarak iki günde bir kampanya oluşturduk. Bu para belki bir işe yaramayacak, sembolik bir para ama, biz taraftarların sizlerin yanında olduğumuzu göstermek için bu kampanyayı yaptık. Düşşek de düşmesek de sizlerin yanındayız.Allah sizlerden razı olsun diye'' konuştu.

PRİM PARASI TARAFTARDAN /WEB TV

Kampanyanın bir diğer ismi Celal Oltulu ise elindeki para zarfını Hakan Kutlu'ya teslim ederken gözyaşlarını tutamadı. Taraftarlardan birinin forma alacağı parayı hesaba yatırdığını ifade eden Oltulu, ağlayarak parayı teslim etti.

Ankaragücü Teknik Direktörü Hakan Kutlu, "Gerçekten çok sıkıntılı günler yaşıyoruz burada. Bu sıkıntılı dönemde burada kalan Tüm futbolcu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Geçmişte çok büyük başarılar var. Bugün ise taraftarlarımız kampanya düzenlemiş, toplanan para kaç lira olursa olsun farketmez. Ankara'nın göstermediği duyarlılığı yine Ankaragücü taraftarları gösterdi. Bizi yönetenlerin dahi sahip çıkmadığı bu ortamda bu taraftarın kulübe futbolcuya sahip çıkması çok çok önemli bir ders niteliğindedir. Taraftarımızın bu yaptığına çok teşekkür ediyorum bu bir derstir. Çoluk cocuğunun harçlıklarını buraya getirdiler. Kapılarda taraftarlar bekliyor ellerinde 200-300-500 TL bana futbolculara ver hocam diyerek veriyor. Duygulanmamak ağlamamak elde değil insan kendisini çok zor tutuyor. Biz takım arkadaşlarımızla kader birliği yaptık. Bizler önümüzdeki kongreye kadar Ankaragücünü sahiplenerek aslanlar gibi mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaptan Aydın Toscalı ise camiada ikinci senesi olduğunu belirterek "Bu zor günleri hep birlikte aşacağız'' dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz