ANTALYA HABERLERİ

'Yönetimin ne olduğunu göstereceğiz'

DHA
07.04.2016 - 13:30Son Güncelleme :
DHA

 

Emre BAYLAN/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, üstgeçitlerdeki asansör denetimlerine ilişkin protokol imza töreninde belediye yönetiminde meslek odalarıyla çalışma ve büyük projeler öncesi bölge sakinlerinin katılımıyla yaptıkları referandum uygulamalarına Türkiye'nin çok alışkın olmadığını söyledi. Türel, “Bu uygulamalar Antalya'dan Türkiye örnek olmaya devam edecek. Yönetimin ne olduğunu da hep birlikte göstereceğiz" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şubesi arasında üstgeçitlerde bulunan asansörlerin denetiminin oda tarafından yapılmasına ilişkin protokol imza töreninde konuşan Türel, protokolün hayati önemde olduğunu söyledi. “Hayat riski taşıyan işlerde atılmış her imza geleceğimize atılmış bir imzadır. Allah korusun bu kazaların nerede, ne zaman, nasıl geleceğini bilebilme şansımız yok. Biz sadece tedbir almakla mükellefiz" diyen Başkan Türel, İstanbul'da bir inşaatta yaşanan asansör kazasında 10 - 12 vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlattı. O kaza sonrası tedbirlerin daha çok konuşulmaya başlandığını kaydeden Türel, “Önemli olan işte bugün bizim yaptığımız gibi bugün bu tedbirleri öncelikli şekilde almak suretiyle risk payını en aza indirmek" dedi.

Protokolün diğer önemli özelliğinin Büyükşehir Belediyesi'nin meslek odalarıyla işbirliği içerisinde çalışmasını göstergesi olduğunun altını çizen Türel, şöyle konuştu:

“Bizler, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilmeden önce bu sözleri söyleriz. Bütün adaylar söyler. İşte 'meslek odalarımızla birlikte Antalya'yı yöneteceğiz. Sivil toplum örgütleri ile Antalya'yı birlikte yöneteceğiz. Yönetişimin en güzel örneklerini sergileyeceğiz.' Muhtarlarımız, kanaat önderleri, odalar ve herkesle birlikte bir mesai harcayacağız noktasında yaklaşımı ifade ederiz ama bunu gerçekleştirilmesi her ne hikmetse seçimlerin ardından fazla mümkün olmaz. Bu bir genelleme. Ama biz Antalya'da bu genellemenin dışında kalan gerçekten bu söylediklerimizin teyidi verdiğimiz sözlerin gereğinin yerine getirilmesi hususunda çok önemli bir adım daha atıyoruz."

Büyükşehir'in Serdengeçti Parkı'nda Peyzaj Mimarları, Konyaaltı sahil projesinde Mimarlar, Boğaçayı projesinde İnşaat Mühendisleri odalarıyla birlikte çalıştığının altını çizen Türel, “Hangi projemize bakarsanız bakın bizim halkla birlikte, vatandaşlarımızla birlikte, oda temsilcileri, sivil toplum örgütleriyle birlikte Antalya'yı yönetme irademiz artık çok iyi anlaşılıyor" diye konuştu. Bununla birlikte Türkiye'nin çok alışkın olmadığı referandumun artık Antalya'da sıkça uygulandığını belirten Türel, “Antalya'nın tartışılır problemlerini, tartışılır konularını halka sormak suretiyle halkın bize çizmiş olduğu yol haritası kapsamında neticeye götürüyoruz" dedi.

Raylı sistemde, Şarampol Caddesi'nde, Atatürk Anıtı'nın taşınmasında referandum yönteminin kullandıklarını ve 20 Nisan Çarşamba günü tanıtımı yapılacak Balbey Projesi'nin uygulanması konusunda yine bir referandumun gündeme gelebileceğini aktaran Türel, “Bu uygulamalar Antalya'dan Türkiye örnek olmaya devam edecek. Yönetimin ne olduğunu da hep birlikte göstereceğiz" dedi.

MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, 2012 yılında Muratpaşa, Konyaaltı ve Manavgat'ta asansör kontrollerini yapmaya başladıklarını belirterek, “Bu konu çok önemli. Kırmızı etiketlenmiş bütün asansörlerin kullanılmaması gerekiyor. Herhangi bir kaza olursa, orada yaşayan insanlar sorumlu olurlar. Yönetici direkt ölümden sorumlu oluyor" dedi.

Bugüne kadar 17 bin asansörü kontrol ettiklerini ancak yaptıklarını kontrollerin 'bakım ve onarımla' karıştırılmaması gerektiğinin altını çizen Hamamcıoğlu, “Bakım ve onarım ayda bir kez piyasada çalışan firmalar tarafından yapılıyor, denetleme ise akredite olmuş kurumlar tarafından yılda bir kez yapılıyor" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden 'Yönetimin ne olduğunu göstereceğiz' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Nisan 2016 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Yönetimin ne olduğunu göstereceğiz' haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı