Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yönetimimizi baltalıyorlar

Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer, Radyospor'da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe maçındaki olaylar yönetimimizi baltalamak amacı taşıyor. Bu işin “Kürt Açılımı”yla ilgisi yok. Yönetim olarak başarımızı çekemeyenler provakatörlerini devreye soktular.” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hukukçular ise olaylar nedeniyle Diyarbakırspor’un çok ağır para cezasına çarptırılabileceği, ayrıca en az bir maç saha kapatma cezası alabileceğini söylediler. 

Çetin Sümer, yaşananlardan dolayı çok üzgün olduğunu ifade ederek “Biz her zaman futbolun güzelliklerini yaşamak istediğimizi, Diyarbakırspor’un Süper Lig’in en renkli takımı olacağını söyledik. Gerçek taraftarımız da böyle düşünüyor. Ama bunu istemeyenler Fenerbahçe maçında devreye girdi. Çünkü yönetim olarak imkânsızlıklara karşın başarılı olacağımızı gördüler” dedi.

1-0 öne geçmelerine rağmen kale arkasında kümelenmiş bir grup kişinin sahaya sürekli yabancı madde attığını ve Galatasaray bayrağı salladıklarını, buna karşı duran gerçek Diyarbakırsporluların ise bu gruba müdahale etmek istediğini belirten Sümer, “Bu tam anlamıyla yönetimimizi sabote etme girişimidir. Bu insanlar Diyarbakırspor varken, bir başka takımın bayrağını sallamayı nasıl hazmediyorlar. Önde olduğumuz, kazanabileceğimiz bir maçı bu kışkırtıcı davranışlar nedeniyle kaybettik. Biz iki haftada takım kurduk. Ne olursa olsun ligde kalıcı olacağız dedik. İlk hafta Trabzonspor’u yendik. Daha önce de yönetimlerde yer almış kişilerin oluşturduğu bir grup başarımızı hazmedemedi. Bu provakatörleri stada soktular. Olayın siyasetle, Kürt Açılımı”yla hiç ilgisi yok. Tamamen Diyarbakırspor yönetimi hedef alınmıştır” şeklinde konuştu.

Emniyet güçlerinin de hata yaptığını savunan Çetin Sümer, olayları çıkartanlar stada nasıl oluyor da taşla, yabancı maddeyle girebiliyorlar. Bunlar hiç aranmadı mı(?)” dedi.

“Yabancı futbolcular 1-0 önde olmamıza rağmen rahat değillerdi. Sürekli tribünlere bakıyorlardı. Orada aileleri vardı. Yakınlarına bir şey olacak diye endişe ettiler. Maç sonrası onlarla toplantı yaptım. Kendilerini güvende hissetmelerini sağladım” diyen Çetin, yabancı futbolcuların takımda kalıp kalmamakla ilgili bir tereddüdlerinin bulunmadığını söyledi.

Bu arada eski TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Başkanvekili Ahmet Akpınar, Diyarbakırspor’un ağır para cezasının yanında 1 maç seyircisiz oynama cezası alabileceğini söyledi. Akpınar seyircisiz oynama cezasının 2 maça da çıkabileceğini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler