« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yönetimi eleştirin

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Güzelaydın, "Ücret Sayın Terim’in öncelikli maddesi olmadığı gibi gündem maddesi bile değildir. Bizim bu süreci olması gibi yönetemediğimiz de muhakkaktır" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Güzelaydın, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’e ücretiyle ilgili yöneltilen eleştirilerde haksızlık yapıldığını söyledi. Güzelaydın özeleştiri yaparak, Temmuz ayından bugüne, bu konudaki süreci iyi yönetemediklerini de belirtti.

Karar ve yetki yönetimde

Serdar Güzelaydın, Terim’in her zaman kamuoyunun ilgisinin üzerinde olduğu bir mesleği yerine getirdiğini belirterek şöyle dedi: Terim’in görev yeri hepimizin ortak değeri olan Milli Takım olunca eleştirilerin artması da son derece doğaldır.

Ancak ücret ile ilgili yorumları haksızlık olarak görüyorum. Bizzat şahitlik ettiğim ve sahip olduğum bilgiler neticesinde şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, ücret sayın Terim’in öncelikli maddesi olmadığı gibi gündem maddesi bile değildir. Kaldı ki, ücreti belirleme yetkisi Yönetim Kurulumuza ait olduğuna göre, bu konuda alınacak ve açıklanacak karara yönelik yorum ve eleştirilerin adresi de Yönetim Kurulumuz olmalıdır. Ancak bir özeleştiri yaparsak, temmuz ayından bu yana süreci olması gibi yönetemediğimiz de muhakkaktır.

Bunları da Beğenebilirsiniz