« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yönetime talip olmayacağız

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta yer alan Diyarbakırspor'un kulüp başkanı Nurullah Edemen, yönetime talip olmayacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Nurullah Edemen, bir süre önce kulübün yaşadığı sıkıntıların çözümü ve güçlü bir yönetimin göreve gelmesi amacıyla olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını belirterek, önceki gün Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen genel kurul toplantısının çoğunluk sağlanamadığı için ertelendiğini hatırlattı.

Görev yaptıkları süre içerisinde kulübü en iyi şekilde yönetmek için büyük çaba gösterdiklerini, bu sayede de bazı önemli sorunları çözdüklerini dile getiren Nurullah Edemen, şöyle konuştu:
"Görev süremizce iyi çaba göstermemize rağmen yıpratıldık. Diyarbakırspor'a destek olmak sadece söylemde olmuyor, elini taşın altına koymak gerekiyor. Maalesef bunu yapan olmadığı gibi, iyi niyetli çabamızı karalayanlar da oldu. Diyarbakırspor'un kentin ortak değeri olduğunu, ortak şekilde kulübe sahip çıkmak gerektiğini dile getirdik. Ama bunun karşılığını göremedik. Bu nedenle biz de kırıldık. Diyarbakırspor üzerinde kişisel çatışmalar yaşanıyor. Bunun içerisinde yer almak istemiyoruz. Kongrede aday olmayacağız. Umarım, 18 Ocak'ta yapılacak kongrede birileri yönetime talip olur. İki gün önce yapılan genel kurul toplantısına 198 delegelenin dörtte biri dahi katılmadı. Kulübün yönetimine talip olmayacağız."

Bunları da Beğenebilirsiniz