« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yönetimden teşekkür

SİYAH beyazlı yönetim kurulu, Ertuğrul Sağlam’ın istifasının kabul edildiğini açıklayıp, hizmetleri için teşekkür etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yönetim kurulu adına kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "1 Haziran 2007 tarihinde kulübümüzde göreve başlayan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, bugün (dün) yapılan yönetim kurulumuzun toplantısına gelerek, görevinden istifa ettiğini ifade etmiş, yönetim kurulumuz da istifasını kabul etmiştir. Kendisine bugüne kadar kulübümüze vermiş olduğu hizmetler için teşekkür eder, kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız" denildi.

Takım Ekşi’ye emanet

İSTİFA eden Sağlam’ın yerine acil olarak alt yapıdan yetiştirdiği yıldız oyuncularla dikkatleri üzerine çeken Mehmet Ekşi, Fikret Demiral, Sarp Yiğit ve kaleci antrenörü Zafer Öğer’in getirileceği belirtildi. Siyah beyazlı takımın sembol oyuncularından Ekşi’nin kulübün kriz dönemlerinde takımı çalıştırdığını hatırlatan alt yapı sorumlusu Halim Aydın, "Mehmet Ekşi, Rıza Çalımbay’dan sonra takımı başarılı bir şekilde çalıştırmıştı. Bolton maçında alkışlandı. Yüreği Beşiktaş ile atan ve gönül insanıdır. Bilgi ve birikimi ile dikkat çeken Ekşi ve ekibi, Gençlerbirliği maçına takımı başarıyla hazırlayacaktır" dedi.

Erdoğan Bükreş’e gidiyor

BEŞİKTAŞ Kulübü Asbaşkanı Av.Levent Erdoğan bu sabah Romanya’ya gidiyor. Romanya Beşiktaşlılar Derneği’nin birlik ve beraberlik gecesine katılacak olan Erdoğan’ın Bükreş’te bazı teknik adamlarla görüşeceği belirtildi. Erdoğan, UEFA Kupası’ndan elenmenin üzüntüsünü bu sezon Süper Lig’de şampiyon olarak unutturacaklarını belirterek "Beşiktaş’ın kadrosu çok iyi. Moral ve motivasyonumuz üst seviyede olduğu zaman karşımıza kim çıkarsa çıksın yenecek güçteyiz. Bükreş’te Beşiktaşlı Türk işadamları ile bir araya gelerek kulübe destek konusunda çalışacağız" dedi.

Sağlam ve ekibi 4 milyon YTL aldı

İSTİFA eden Ertuğrul Sağlam’ın görev yaptığı 16 ay içinde 2 milyon 880 bin YTL, antrenör Mutlu Topçu ise aylık 30 bin YTL’den toplam 480 bin YTL, yardımcıları Birol Berkem, İbrahim Bakır ve Öztürk Tanrıbilir’in 240’ar bin YTL aldılar. Sağlam ve ekibi 16 aylık süre içinde Beşiktaş Kulübü’ne toplam 4 milyon 80 bin YTL’ye maloldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz