« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yöneticilerden maç yorumu

2013 Avrupa Şampiyonası Elemeleri F Grubu’ndaki 5. Maçında Beyaz Rusya’yı deplasmanda 62-91’lik farklı skorla yenen A Milli Takımımız'ın oyuncuları, teknik ve idari yöneticileri mücadeleyi yorumladılar.

A.A.
SON GÜNCELLEME

A Milli Erkek Takım Menajeri Harun Erdenay: “Bir önceki maçta alınan kötü sonuç hepimizi çok utandırmıştı. Oyuncularımız kalan üç maçta da, bugün olduğu gibi tüm enerjilerini, savunma anlayışını ve isteğini ortaya koyacaklardır. Kayseri’de tüm basketbolseverlerin takımımıza verecekleri büyük destek ile çok zor bir rakibe karşı değerli bir galibiyet almak istiyoruz.”

Milli Takımlar Teknik Direktörü Bogdan Tanjevic: “Takımımız genç oyunculardan oluşuyor. Bu seviyede uluslararası karşılaşma tecrübelerinin eksik olmasına rağmen çok iyi sonuçlar alabildiğimizi gösterdik. Bence bu karşılaşma şu ana kadar oynadığımız en iyi maçımızdı.”

A Milli Takım Kaptanı Ender Arslan: “İyi odaklanıp kendi oyunumuzu oynadığımızda gerçek potansiyelimiz ortaya çıkıyor. Bugünkü maç da buna iyi bir örnekti. Bir önceki maçımızdan önemli dersler çıkardık ve burada aynı hataları tekrarlamadık. Sırada grup lideri İtalya var. İtalyanları deplasmanda yenmeye çok yaklaşmıştık ama sonunu getirememiştik. Ben ilk mağlubiyetlerini bizden alacaklarını düşünüyorum.”

A Milli Oyun Kurucu Doğuş Balbay: “Bütün bir hafta boyunca bu maça hazırlandık. Rakibimizi kim olduğunu iyi biliyorduk. Maçtan önce elimizden gelenin en iyisini yapacağımızı söyledik ve sanırım öyle de yaptık.”

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel: “Genç oyunculardan kurulu takımımız, çok iyi mücadele ederek ve çok kararlı oynayarak iki ülke basketbolu arasındaki farkı ortaya koydu. Aynı mücadeleyi ve kararlılığı kalan üç maçta da sahaya yansıtarak, 2013 Avrupa Şampiyonası’na katılmakla kalmayacak; bu eleme maçlarında milli forma altında önemli tecrübe edinen genç oyuncularımızı da kazanmış olacağız. Her zaman olduğu gibi, 5 Eylül’de Kayseri’de ve 11 Eylül’de İstanbul’da oynayacağımız maçlarda da seyircilerimizin desteğine ihtiyacımız var. ”

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler