Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yönetici Türkyılmaz cinayetinde 6 gözaltı

  A.A
  20 Şubat 2006 - 12:53Son Güncelleme : 20 Şubat 2006 - 12:53

  Antalya'nın Alanya İlçesi'nde işadamı ve Alanyaspor yöneticisi Nuri Türkyılmaz'ın öldürülmesiyle ilgili olarak 6 kişi gözaltına alındı.

  Gözaltına alınan 6 kişinin, cinayetin işlendiği geçen cumartesi günü Türkyılmaz'ı telefonla arayarak görüştüğü, Türkyılmaz'ın telefonunun hafızasından tespit edildi. Bu kişilerden birinin, cinayetin işlenmesinden kısa bir süre önce Türkyılmaz'ın evine gelerek 15 dakika kadar görüştüğü de bildirildi.

  Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yetkililer, cinayetle ilgili çok fazla iddia ve ihtimal bulunduğunu, bu nedenle soruşturmanın çok geniş bir yelpazede sürdürüldüğünü açıkladılar.

  Türkyılmaz'ın bir süredir müteahhitlik yaptığını belirten savcılık yetkilileri, cinayetin arsa veya konut satışıyla ilgili olup olmadığının belirlenmesi için tapu kayıtlarının da incelemeye alındığını bildirdiler. Türkyılmaz'ın Mahmutlar'da bir kooperatifin binalarını yaptığı, bu kooperatifin üyeleriyle ilgili de bazı sorunlar yaşandığının belirlendiğini ifade eden yetkililer, bu konu üzerinde de hassasiyetle durduklarını dile getirdiler.

  Cinayetin çözülmesi için en önemli unsurun, Türkyılmaz'ın telefon kayıtlarının incelenmesi olduğuna da işaret eden yetkililer, ilgili GSM şirketinden dökümlerin istendiğini, ancak dökümlerin çıkarılmasının 1 ayı bulabileceğini kaydettiler.

  Türkyılmaz'ın cinayet saati olan 22.10'da evden çıkmasının sebebinin belirlenemediğini de vurgulayan yetkililer, bunun belirlenmesinin, cinayetin düğümünü çözmekte önemli rol oynayacağını sözlerine eklediler.

  Öte yandan, öldürülen işadamı Türkyılmaz'ın vücudundan çıkan mermilerin 9 milimetre çapında bir tabancaya ait olduğu bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı