« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yönetici idareci

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hamza IŞIN

Başkan Bekir Kumbul, Antalyaspor'un yaşadığı krizi Türkiye'yi etkileyen ekonomik belirsizliklere bağlıyor. Türkiye'deki bu belirsizliğin sona ermesi halinde Antalyaspor'un alacaklarını tahsil ederek bu krizden kurtulacağını söylüyor. Şu andaki Antalyaspor yönetim kurulunu oluşturan kişilerden sadece sayın Kumbul'u, isteği dışında şartların buraya getirdiğini daha önceki yazımda dile getirmiştim. Bu yüzden de kendisine bir söz söylemeyi prensiplerime ters buluyorum.

Diğerlerinin yönetime girmek için neler yaptıkları, genel kurullarda neler olduğu, kamuoyunun hafızasında tazeliğini koruyor. Türkiye'de maalesef yönetici çok az. Ama ortalık idareciden geçilmiyor. Hele hele kriz zamanlarını önceden tahmin edecek ve önlemleri zamanında alıp yönettiği kurumu o krizden zararsız çıkaracak yönetici yok denecek kadar az.

SORUMLU SİZSİNİZ

Antalyaspor'daki krizden futbolcu, teknik heyet veya menajer değil, yönetim kurulu sorumludur.sorumludur. Bu da Antalyaspor'daki yönetim kurulu üyelerinin, yöneticilik yerine idarecilik yaptıklarını açık biçimde sergiliyor. İdarecilere 4 sorum var. Bu sorularla onları suçlamak amacında değilim. Bu sorulara ellerindeki belgelerle cevaplar vererek, eğer doğru yapmışlarsa kamuoyu vicdanında aklanmaları istiyorum.

1- Havuzdan bugüne kadar Antalyaspor ne kadar para aldı?

2- Sezon başında Zafer'in Trabzon'a, Fazlı'nın da Beşiktaş'a satılması karşılığında nakit olarak giren 4 milyon 500 bin dolar, artı havuz geliri nerelere harcandı?

3- İdareciler, Antalyaspor'a ceplerinden kaç lira katkıda bulundu, ya da kişisel gayretleri ile Antalyaspor'a ne kadar mali kaynak sağladılar?

4- Deplasmana giden yöneticilerin uçak ve otel masrafları kulüp kasasından mı, yoksa kendi ceplerinden mi karşılandı? (Yöneticilerin deplasmanlara kulüp kasasından gitmesi yasalara göre usülsüz bir harcama değildir. Bu soruyu, takımla deplasmana gitme titizliğini gösterip, sorunların çözümü için aynı titizliği göstermeyenlerin ortaya çıkması için sordum)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler