« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yolun başındayız

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türkiye'de özellikle üç büyüklerin başarısının şampiyonluğa endeksli olduğunu söyleyen Alman çalıştırıcı, ‘‘Ancak başarı için istikrar şart. Geleceğe yönelik çalışmalar bu istikrarı beraberinde getirir’’ dedi...

Ses getireceğiz

F.Bahçe ile sözleşmesini 1 yıl daha uzatan ve ileriye dönük düşünceleriyle taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Teknik Direktör Löw, henüz işin başında olduklarını söyledi. Türkiye'ye gelirken, büyük hedefleri olduğunu ve lig şampiyonluğunun yanı sıra Avrupa'da da ses getirmeyi arzuladığını söyledi.

İstikrar şart

Alman hoca konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘‘Türkiye'de özellikle üç büyüklerin başarısı şampiyonluğa endeksli. Ama başarı için istikrar şart. Geleceğe yönelik çalışmalar bu istikrarı da beraberinde getirir. Ben de geleceğe yönelik çalışmalarımı ön plana çıkarıyorum. Yönetim ile işbirliği içindeyiz. Başarı da çok yakınımızda.’’

Türklerle büyüdüm

Löw, Rüştü ile birlikte Marmaris'te katıldığı Sabancı Lisesi'nin panelinde Türkiye'ye gelmekten mutluluk duyduğunu, çocukluğunda da Türk arkadaşlarıyla büdüğünü ifade ederek, taraftarlara şampiyonluk sözü verdi. Alman hoca, Kemalettin için sorulan bir soruya da, ‘‘İyi bir futbolcu, inşallah bir takıma gider’’ karşılığını verdi.

Meclis başkanıyım

Kaptan Rüştü de sorular karşısında bir hayli terledi. Başarılı file bekçisi, F.Bahçe'nin bir cumhuriyet olduğunu ve bu cumhiriyette rolünün ise Meclis Başkanlığı olduğunu dile getirdi. Rüştü ayrıca son üç yılın en az gol yiyen kalecisi olduğunu hatırlatarak, ‘‘Eskiden Rıdvan-Aykut, şimdi Baliç en çekindiğim golcüler’’ dedi.

Çevreci Löw

F.Bahçe Teknik Direktörü Joachim Löw, sempatik kişiliğinin yanı sıra çevreci yönüyle de ilgi çekiyor. Alman çalıştırıcı sahanın kenarında gördüğü yabancı maddeleri büyük bir itinayla topluyor ve temizliğe ne kadar önem verdiğini kanıtlıyor.
Bunları da Beğenebilirsiniz