Gündem Haberleri

  Yolumuzdan dönmeyeceğiz

  Ramazan YAVUZ- Mikail PELİT / DHA
  15.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Malatya’da ‘Demokratik Açılım’la ilgili bilgi veren Başbakan Tayyip Erdoğan, 25 yılda oluşan kanlı pazardan ekmek yiyenler olduğunu söyleyerek, “İnanarak yola çıktık. Allah’ın izniyle de bu yoldan dönmeyeceğiz” dedi.

  13 Kasım’ın milat olduğunu anlatan Erdoğan, Malatya Park Alışveriş Merkezi’nin açılışında şunları söyledi:

  Ululardan ilham alıyoruz

  Biz gücümüzü milletten, cesaretimizi tarihimizden alıyoruz. Biz ilhamımızı Anadolu’yu kardeşlik yurdu yapan ulularımızdan alıyoruz. Kararlılığımızı sizlerden alıyoruz. Öyleyse çözeceğiz. Hırçın, iftiracı, engelleyen muhalefete rağmen istismarcılara, çatışma lobisine rağmen çözeceğiz. Biz buna inanarak yola çıktık ve Allah’ın izniyle bu yoldan da dönmeyeceğiz.
  25 yılda terörle mücadeleye yaklaşık 300 milyar dolar gitti. Bu parayla 9 tane GAP yapabilirdik. 25 yıllık sürede kanlı pazar oluştu. Bu kanlı piyasadan ekmek yiyenler var. Terör bittiği zaman bu kanlı piyasanın rantçıları işsiz kalacaklar.

  13 Kasım milattır

  13 Kasım tarihi Türkiye için bir milattır. 13 Kasım kardeşliğimiz için, birliğimiz, bütünlüğümüz için dayanışmamız için yeniden büyük Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Dün TBMM’de bu sürecin somut adımlarını attık ve hemen ardından bugün de Malatya’ya geldim. Malatya’ya gelemeyenler, Sivas’ın doğusuna adım atamayanlar zihinlerinde ülkeyi bölenler, bu ülkenin yollarına mayın döşeyenler, şimdi kalkmışlar kardeşliğimizi güçlendirecek bir girişime karşı çıkıyorlar.
  Biz bu edeple yolumuza devam edeceğiz. Açık açık söylüyorum, biz bütün makamları feda etmeye hazırız. Yeter ki bir damla dahi şehit kanı akmasın.

  Teröristle pazarlık yapmadım

  Tarihimizde hiçbir zaman teröristlerle, bölücülerle pazarlık yapmadık, bundan sonra da asla yapmayız. Bu ülkenin sınırları, demokratik laik hukuk sosyal ilkeleri, bayrağı, devleti, hiç kimse tarafından tartışma konusu yapılamaz. Bu ülkenin aziz şehitlerine hiç kimse saygısızlık yapamaz. Bunu yapanlar önce karşılarında beni ve partimi bulurlar.

  Bir takım medya kuruluşları sinsi sinsi bu kardeşlik sürecinin altını oymanın içindeler. Gösterdikleri görüntülerle, yaptıkları yalan haberlerle süreci baltalamanın çabası içindeler. Benim milletim bu istismarcılara boyun eğmeyecek, prim vermeyecek.

  Siyaset Akademisi’nde

  Erdoğan daha sonra AKP Siyaset Akademisi’ne gitti. Burada yaptığı konuşmada da şunları söyledi:
  ``Hani Sayın Baykal anlamakta zorluk çekiyor. `Hazmettire hazmettire’ ifadem var ya. O, hazım olayını sadece sofrada anlıyor galiba.
  Baykal’a teklif gönderdim reddetti. Mektup gönderdim kabul etti ama, BBG mi çekeceğiz? Siyasi tarihte olmamış şeyler. Kamera şakası gibi! Bu mesele sizden bugünlere kalmış meseledir. Bu bir memleket, ülke ve millet meselesidir. Hakaretle iftira ile varabileceğiniz bir yer yoktur. Pankartların arkasına yüzlerinizi saklamayın. Pankartlarda da `Sayın Atatürk izindeyiz’ yazıyor. Yahu Atatürk mezardan kalksa ilk defedeceği sizlersiniz.
  Şimdi herhangi bir şekilde kongreni yaptın şimdi ne oldu? Zaman zaman çok heyecanlandığında `Gerekirse dağa çıkarız’ diyor. Çık bakalım kaç kişi gelecek arkandan.

  Adaşlar/images/100/0x0/55eb092bf018fbb8f8a6d37d

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, dün Beydağı Ağaçlandırma Projesi ve Malatyapark Alışveriş Merkezi ortak açılış törenine katıldı. Erdoğan, protokol tribününe getirilen adaşı Recep Tayyip Erdoğan’ı sevdi ve oyuncak verdi. Tören alanına geldiğinde Başbakan Erdoğan’ı karşılayanlar arasında tişörtünün üzerinde “Tayyip amca hoşgeldin’’ yazan bir çocuk da yer aldı. Erdoğan, Malatya gezisinde, Doğu ve Güneydoğu’daki operasyonları komuta eden 2’nci Ordu Komutanlığı’nı ilk kez ziyaret etti. Erdoğan ve Ordu Komutanı Orgeneral Necdet Özel bir saat görüştüler.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı