Yolsuzlukla mücadele mevsimsel değil

Hürriyet Haber
25.03.2005 - 02:02 | Son Güncelleme:

ADALET Bakanı Cemil Çiçek, insanların zaafiyetleri olduğu sürece yolsuzluğun da olacağını belirterek, ‘Bu mevsimlik bir mesele değil. Yolsuzlukla mücadele edenleri desteklemek, boynumuzun borcudur’ dedi. CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, dün TBMM’de gündem dışı söz aldı. Yolsuzlukların 1950’den sonra arttığını savunan Şimşek, ‘Hükümet, yolsuzlukların damarına giremedi. Ancak yolsuzluk, Hükümet’in damarına girdi. Milletvekilleri, TOKİ’den ucuza ev almaya kalkışmışlar. Başka yerlerde 300 trilyon buharlaştı’ dedi.

DAĞCIOĞLU RAHATSIZ OLDU:

Bu suçlama üzerine söz alan AKP Tokat Milletvekili Ergun Dağcıoğlu, ‘350 milyar liraya ihale ile bir konut aldım. Bu konutu, bir milletvekiline çok görüyorlarsa gelsinler devredelim de, biz de canımızı kurtaralım bu evden’ dedi.

ÇİÇEK’İN YANITI:

Şimşek’in konuşmasını yanıtlayan Bakan Çiçek ise yolsuzluğun tek boyutlu, tek sebepli olmadığını, tek tedbirle de ortadan kaldırılamayacağını vurguladı. Mücadele konusunun bir kesimin meselesi olmadığını da belirten Çiçek, ‘Yolsuzlukla mücadele, sadece bir kesimin, iktidarın, muhalefetin işi değil, herkesin, işidir’ dedi.

UCU NEREYE GİDERSE GİTSİN:

Çiçek, işin ucu nereye kadar gidiyorsa oraya kadar götürmek suretiyle hukuki, siyasi, ahlaki kararlılığın geliştiğini de ifade etti. Mücadelede yasal boşluk bırakmamaya gayret ettiklerini vurgulayan Çiçek, ‘Bu konuda yetkiniz yoksa yetki veririz. Kamu görevlimiz sıkıntı çekiyorsa yetki konusunda, Bakan olarak yetki veririm. Yolsuzlukla mücadele edenleri desteklemek boynumuzun borcudur’ dedi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı